Plastová okna těsní dobře

Nejčastějším důvodem pro výměnu starých oken nejen v paneláku je jejich těsnost. Paradoxně je těsnost nových oken i nejčastější příčinou nových problémů, které se objeví po jejich výměně. Ani v předvánočním čase, který poznamenává intenzivně pečení a vaření, byste na to neměli zapomínat. Nezapomínejte větrat.
 

Při pečení a vaření do vzduchu unikají nejen různé aroma, ale i vlhkost. Teplý vzduch pojme více vzdušné vlhkosti, než studený, ale na studených předmětech se vlhkost ze vzduchu sráží a vytváří nehezké i nebezpečné kapičky. Ty jsou zárodky plísní a nejprve se objevují v rozích místností, protože zde je pohyb vzduchu nejmenší. Také na spodních částech oken, ale i za skříněmi či za sedačkami.

Zatímco v minulosti se mohla pára „automaticky“ vyvětrat přes netěsnost starých oken (spolu s teplem, za které jste si zaplatili), výměnou oken za nová jste jí tuto cestu hermeticky uzavřeli. Protože kromě izolačních skel, které propouštějí mnohem méně tepla z domu ven, snižují přenos tepla také kvalitní a odizolované rámy a samozřejmě i přesná a těsná montáž oken do zdi. Právě mezerami mezi rámem a zdí nebo mezi rámem a křivým okenním křídlem do bytu vnikal průvanem studený vzduch, aby byt opustil teplý vzduch spolu s vlhkostí v jiné místnosti stejně „kvalitními“ okny.

Po rekonstrukci bytu zůstává povinnost pravidelně větrat na vás. Samozřejmě je velmi drahé mít trvale otevřenou větráčku, abyste se zbavili vlhkosti ze svátečního vaření a pečení. Současně s tím byste vypouštěly z bytu drahé teplo. Mnohem účinnější je jednou za pár hodin otevřít okno dokořán na pár minut. Tím se kompletně vymění vzduch v místnosti, ale při rychlosti takového větrání se nestačí ochladit předměty a nábytek v místnosti, takže čerstvý a studený vzduch se rychleji zahřeje, ale obsahuje mnohem méně vlhkosti než vzduch, který jste právě vypustili ven.

Potřeba větrání je o to intenzivnější, oč více lidí se v bytě nachází a o co víc vaříte a pečete. Nenechte si zkazit svátky vznikem plísní, nezapomínejte občas důkladně vyvětrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..