Patrové postele pro vaše děti

Pokud máte dvě děti, které sdílejí jeden dětský pokoj, pak je ve vašem zájmu ušetřit v prostoru co nejvíce místa. Jednou z chytrých vychytávek může být například patrová postel. Ta vám dokáže ušetřit až několik desítek procent prostoru. Určitě vám nemusíme říkat, kolik místa zabírají postele, zvlášť v momentě, kdy musíte do jedné místnosti umístit rovnou dvě. Pojďme se podívat na to, podle čeho byste měli patrové postele vybírat.

Patrové postele jsou vhodné od určitého věku

Patrové postele nejsou rozhodně vhodné pro malé děti do 3 let, protože by se snadno mohl stát úraz. Nemají ještě takové schopnosti odhadnout okolní prostor. I přes to, že jsou patrové postele vybaveny zábradlím, je třeba se této situaci vyhnout. Jestliže jsou vaše děti už starší, nic vám nebrání v tom, vybrat vhodnou patrovou postel, která bude vyhovovat oběma dětem. Předem však předejděte hádkám o tom, kdo bude spát nahoře. Jednoduché řešení spočívá ve střídání. Pokud je jedno z dětí moc malé, pak by na vrchu mělo spát starší dítě, kvůli bezpečnosti.

Jde o vaše děti a na to byste při výběru patrové postele měli myslet. Nedívejte se tedy na obyčejné a levné modely, které jsou vyráběny z nekvalitního materiálu. Ušetříte tím sice stejný prostor, jako u kvalitnějších produktů, ale hazardujete tak se životem svých dětí. Patrová postel by tedy bezesporu měla být z kvalitního materiálu. Musí se jednat převážně o dostatečně silnou konstrukci, která je pevná a stabilní. Jestliže se postel všelijak hýbe už v prodejně, je evidentně něco špatně a takovému materiálu byste se měli vyhnout obloukem. V úvahu připadají buď to patrové postele kovové nebo dřevěné, přičemž jde o velmi kvalitní dřevo, nikoli náhražku.

Myslete na bezpečí a budoucnost

Při výběru patrové postele je nutné myslet do budoucna. Pokud koupíte příliš malou patrovou postel, můžete ji za pár let jít vybírat znovu, což je úplně zbytečná koupě. Proč tedy na tento fakt nemyslet již na samém začátku? Jakmile tedy půjdete do obchodu vybírat patrovou postel, dívejte se mimo jiné i na velikost. Nikdy však velikosti nedávejte přednost před stabilitou, konstrukcí a materiálem. Právě tyto tři položky by měly být vždy na prvním místě. Nemusíte se ale bát toho, že byste kvalitní postel nenašli ve větším provedení. Výrobci dnes myslí i na dospělé a nejenom malé děti, kterým tato varianta ušetří dostatek prostoru.

Myslet ovšem musíte i na bezpečnost. Postel by neměla být nijak ostrá. Řeč je teď především o hranách postele, o které by se dítě mohlo poranit, a to zejména tehdy, kdy by neudrželo rovnováhu a spadlo. Tomu však taktéž můžete předejít tím, že si vyberete patrovou postel z kvalitního materiálu, dostatečně velkou a s větším bezpečnostním zábradlím. Tím se vyhnete nepříjemným úrazům, které by mohly následovat.

Naposled až design

Teprve až poté se můžete dívat na vzhled. Je jasné, že chcete docílit toho, aby se patrová postel skvěle doplňovala s celým pokojíčkem, ale v žádném případě byste vzhledu neměli dávat přednost. Jak už bylo naznačeno v odstavcích výše, vždy má přednost materiál, stabilita a konstrukce. Poté se dívejte na bezpečnost a budoucnost. V konečném důsledku až na samotný vzhled.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..