Nový spánek na staré posteli

Propadly jste kouzlu retro? Zajímá vás starší nábytek a rádi byste si ho do svého bytu pořídili? Často se jedná o zajímavé a kvalitní kousky, ale vyplatí se věnovat trochu úsilí i jejich obnově. Protože zejména staré postele mají vyležené matrace. Ale není to nic, s čím byste si neporadili.
 

Moderní minimalistický design nabízí málo prostoru pro uložené věcí. Ať už jsou to knihy, odborné magazíny nebo i staré a dobré LP desky. A poctivý prosklený sekretář dovoluje vystavit i vaši sbírku porcelánu po babičce nebo výhodně koupený v bazaru. Takový nábytek, výhodně získaný například přes internetovou inzerci, často stačí jen přeleštit, případně opravit drobné nedostatky se základním vybavením domácího kutila.

V inzerci lokálního týdeníku dokážete výhodně koupit i starou postel, vyrobenou z poctivého masivního dřeva. Na rozdíl od těch moderních manželských postelí jsou skládací a snadno je tedy dokážete přenést a opět smontovat. Pokud vás uchvátí jejich materiál a tvar, na druhé straně budete zklamáni z jejich matrací. A rošty pod nimi jsou často pružinové na kovovém rámu, beznadějně vytahané. Vhodné již pouze jako síto na písek, pokud stavíte chatku.

Přetavte problém ve výhodu. Nyní můžete zakoupit skvělé lamelové rošty a na ně položit řekněme taštičkové matrace. Získáte tak skvělou vintage postel s úplně novou matrací pro kvalitní spánek. Nové matrace můžete zakoupit s různou výškou a tak si přizpůsobit hladinu, ve které spíte. Příliš nízké lůžka jsou známé tím, že jsou blízko vířícího prachu u podlahy a z vyšších postelí se snadněji vstává, zvláště pokud je již člověk starší nebo trpí chorobami pohybového ústrojí. V takovém případě si rovnou pořiďte ortopedické matrace.

Nezapomeňte, že matrace se vyrábějí opravdu v široké škále šířek a délek, což vám dovoluje renovovat starší postele i s atypickými rozměry. Ale také jsou nabízeny v široké škále hmotností ležícího člověka. Protože ani ta nejkvalitnější matrace pro štíhlého člověka vám nebude poskytovat dokonalý odpočinek, pokud je vaše hmotnost výrazně nad průměrem. S nastavením správného komfortu pomohou i lamelové rošty do postelí, kde si umíte nastavit vhodnou tvrdost a pružnost doslova po centimetrech. Tak, abyste ráno vstávali jako kdybyste spali v bavlnce.

Nastavitelnost roštů a výběr tvrdosti matrací umožňuje stejně kvalitní spánek i manželům, z nichž každý je z jiného spektra hmotností. To je obrovská výhoda oproti dříve dodávaným „standardním“ matracím. Nejsme všichni stejní a je dobře, že to výrobci roštů a matrací berou v úvahu.

A tak když už máte delší dobu pocit, že se neumíte vyspat tak dobře, jako v minulosti, může to být i starší matrací. Zejména pokud jste ji dostali spolu s postelí za výhodnou cenu. Když je matrace pevnou součástí levnější válendy, je právě teď vhodný čas na jejich výměnu. Pořiďte si vintage poctivý nábytek v dobrém stavu, vyměňte jeho vnitřek za moderní a užívejte si odpočinek v posteli, která vám připomíná staré dobré časy.

Moderní dřevotřískový nábytek trpí jednou nectností. A tou jsou výpary použitých lepidel. To se vám u staršího udržovaného nábytku nemůže stát. Vyráběl se z poctivého dřeva a nebylo třeba tolik lepidla. A to málo, co ho tam bylo, už dávno vypáchlo. Často ho dostanete jen za odvoz, protože lidé potřebují rychle vyprázdnit byt. Je mnoho lidí, kteří neumí ocenit kvalitu. Když patříte k těm druhým, snadno si zařídíte domácnost ve stylu, který se vám líbí a v kvalitě, kterou vyžadujete.

Nové matrace dokáží i staré postele proměnit v kvalitní lůžko, kde se vám bude dobře spát a kde si vždy dobře odpočinete. Spojte staré s novým a příjemné s užitečným. Každé ráno vstávejte odpočatí jako rybička.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..