Novinky v bydlení pro letošní rok: Vytvořte si osobité hnízdečko

Jaké trendy letos zaznamenáváme v bydlení? Jak si nově vyzdobit svůj panelákový byt, abyste byli in? Projdeme si společně některé aktuální nápady v bytovém designu, díky kterým zaručeně půjdete s dobou.

 

V kurzu jsou dřevěné odstíny

Pokud jde o výzdobu interiéru, jednoznačně dominuje bílá a hnědá barva. Navozuje tak atmosféru zemitosti, preferují se přírodní odstíny. Pokud nahlédnete třeba do katalogů podlahových krytin, uvidíte zde různé odstíny hnědé podle dřevěných odstínů a to od nejsvětlejších vybělených dřev až po tmavé. Naopak ustupuje použití červených dřev jako například třešeň. Takže chcete-li podlahu, sáhněte po krytinách hnědých podle svého vkusu. Existují například linolea s dokonalou imitací dřevěných vzorů, která vám i v panelákovém bytě budou asociovat kousek přírody. Nevadí, že bude umělá. Podobné je to i s odstíny pořizovaného nábytku, i tady jednoznačně vítězí hnědá barva.

Vsaďte na výrazné barvy včetně červenohnědé

Barvy stěn v bytech mohou být letos výrazné. Odvážní mohou například zkombinovat bílou s hořčicově žlutou, jarně zelenou nebo třeba tyrkysově modrou, ale i jemně fialovou nebo teple oranžovou. Tyto barvy tak vhodně oživí nábytkové soubory laděné například do jednoho hnědého tónu. Pro tento rok je velkým trendem také barva Marsala, tmavě červenohnědý tón, kombinovatelný se spoustou jiných odstínů tmavých i světlých.

zelena

Pracujte s kovovou konstrukcí

Zelenou má letos také zelená. A to nejenom třeba v bytové malbě, ale i ve skutečnosti. Chcete mít domov živý, kam se budete rádi vracet, kam se budete těšit a bude tam příjemný svěží vzduch? Potom si pořiďte opravdivou zelenou stěnu. Udělejte si zkrátka stěnu z květin. I v paneláku si ji můžete dovolit. Nechte například místo jedné příčky mezi místnostmi jenom jednoduchou konstrukci z kovových polic, na kterou bude možné umisťovat různým způsobem květináče s květinami.

Stěna z květin má zelenou

Vybírejte samozřejmě květiny, které se vzájemně budou dobře snášet. Jakmile se rostliny rozrostou, budete mít nádhernou zelenou stěnu, která vytvoří opravdovou oázu v bytě. Podmínkou ovšem je, že místnost, kde vznikne zelená příčka má dostatek přirozeného světla. Pokud ne, existuje ještě jedna cesta – můžete si udělat i stěnu zelenou ovšem z umělých květin. Tady je výhoda, že nevyžadují žádnou údržbu, nemusíte řešit, kdo bude květiny zalévat, když vy odjedete na dovolenou.

Zkuste nezvyklé povrchy

Další možnosti, jak byt ozvláštnit jsou třeba nové povrchy například kamenné dýhy imitující kamenný povrch, podobně můžete imitovat povrch dřeva. Můžete si z dýh vytvořit třeba rámy na obrazy, vypínače, ale použít je také jako velkoformátový obklad stěn nebo nábytku. Vytvoříte něco nezvyklého, dáte svému panelákovému bytu jednotný ráz a styl.

Sázka na přírodu

Dominujícím trendem je i sázka na přírodní materiály, takové, které obsahují minimum umělých materiálů. Zapomeňte na plasty, které jsou sice lehce omyvatelné, ale sterilní a neosobní. Klidně si můžete do interiéru pořídit něco skutečně in natura přírodního, třeba originál dřevěnou nelakovanou desku jako poličku nebo stoleček, velký přírodní kámen, který projasní interiér.

interier

Otevřený prostor nabízí vzdušnost

Také je snaha co nejvíce otevírat prostor, vytvářet vzdušný, projasněný interiér. Klesá trend malých místností zastavěných spoustou nábytku, naopak je snaha o to vytvořit větší halu, třeba i vybouráním příček. Například obývací místnost propojená s kuchyní a jídelnou. V takovém bytě je oddělenou místnostní pouze ložnice a samozřejmě příslušenství v podobě WC a koupelny.

Nebojte se vlastní osobitosti

Nebojte se vyzdobit si byt podle vlastního gusta a vkusu. Moderní interiér se sice hezky vyjímá v katalogu designérského časopisu, ale to neznamená, že se v něm bude pěkně bydlet. Výrazné prvky mohou působit příliš okatě, neútulně a výsledkem může být, že se vám zde nebude bydlet nijak zvlášť dobře. Buďte proto osobití. Pověste si na stěnu svůj obraz, který jste namalovali, draperii, která je vaším dílem, fotografie, které jste pořizovali. Stejně tak najděte odvahu kombinovat různé styly, třeba jeden kousek staršího nábytku s moderním, protože krásné a pohodlné křeslo po babičce je přece škoda vyhodit…


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..