Neztrácejte teplo střechou

Mnoho starších bytových domů je v poslední době zateplováno. Mění se všechna stará okna za nová plastová s lepší izolační schopností, vynovují se fasády starších cihlových i panelových domů a zlepšuje se jejich schopnost bránit únikům tepla. Ale co střecha vašeho domu? Víte, že značné množství tepla uniká i přes ní?

Hodně pozornosti se v posledních letech věnovalo plochým střechám panelových domů. Trpěli zatékáním přes měkké krytiny, což sebou neslo následné i problém tepelných ztrát přes navlhlé stropy. Majitelé bytů pod střechou by mohli vyprávět.

Ovšem podobné problémy řeší i majitelé a nájemníci bytů v starších cihlových domech se střechami z tašek na dřevěném krovu. Tepelné izolaci těchto domů nebylo věnováno až tolik pozornosti, protože teplo bylo relativně levné. Navíc se na domech podepsal i zub času.

Když majitelé objektu rozhodnou, že v objektu proběhne rekonstrukce střechy, tak by měla proběhnout rovněž oprava tepelné izolace stropu. Prostory pod střechou často nejsou vůbec využívány, takže je jednoduché nanést stříkanou izolaci. Tato izolace následně v prostoru expanduje a dokonale utěsní všechny kouty kolem trámů nebo komínů. Tím vám na těchto místech přestanou utíkat z domu peníze za teplo.

Chytrá izolace hřeje i chladí

Obyvatelé bytů v posledních patrech moc dobře ví, že problémem nejsou jen zimy, kdy je v bytech pod střechou zima, ale i horké léto, kdy se tyto byty přehřívají. Avšak dobrá izolace dokáže těmto extrémům udělat přítrž a v bytech je příjemně jak v létě, kdy izolace brání zahřívání bytů, tak v zimě, kdy naopak brání únikům tepla z bytů přes jejich stropy.

strecha

Pokud tedy řešíte ve vašem bytovém domě otázku snížení nákladů na vytápění, podívejte se na problematiku komplexně a na celý dům jako celek. Nová okna možná vylepší vzhled vašeho domu, ale nová izolace střechy vylepší rozpočet a přinese značné úspory. A nejen obyvatelům nejvyšších pater.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..