Nejlepší sedačka je pohodlná

Nejlepší sedačka je pohodlná

Sedací soupravu si vybírejte osobně. Zapomeňte na katalogy nebo internet, vyzkoušejte si ji. Sedněte si, lehněte, dotkněte se potahu, pohlaďte ho. V klidu se posaďte, jakoby jste seděli doma, rozvalte se a zkuste vstát. Prodejny, kde prodávají kvalitní sedačky, vám to dovolí. A když ne, odejděte do jiného obchodu.

Zejména pro starší lidi nebo osoby se zdravotním postižením je důležité, jak se ze sedačky vstává. Na obrázku to může vypadat hezky, když se na sedačce rozvaluje pěkná slečna, ale jak vám bude doma váš nový gauč sloužit je důležitější. Nákup sedačky je zásadní věc. Trávíme na ní hodně času, někdy všechen, který jsme doma. A i věc kompromisu. Měla by vyhovovat celé rodině.

Mnoho výrobců pochopilo dobu a nabízejí různé díly, z nichž si můžeme svou sedací soupravu poskládat. Stejná konstrukce, stejný materiál, pravý nebo levý roh, jedna nebo dvě podnožky. Dvě sezení nebo pro tři osoby. Podle velikosti a dispozice našeho bytu. A v případě potřeby rozkládací na postel, pokud přijede na delší dobu návštěva.

Neseďte zády ke dveřím

Neseďte zády ke dveřím Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje a někdy i celého bytu. Její ideální umístění je takové, aby z ní bylo vidět ke dveřím a do celého prostoru. Jedna ze zásad designérů je, aby lidé neseděli zády ke dveřím a nedívali se do zdi. Sezení zády ke vchodu může způsobovat podvědomou nervozitu.

Přímo na sedačku by také nemělo dopadat přímé sluneční světlo. Jednak není příjemné, když nám světlo svítí rovnou do očí, jednak může materiál potahu sedačky vyblednout. Také neumisťujte sedačku blízko vytápění, přílišné teplo jí nemusí dělat dobře a také může bránit proudění vzduchu a rovnoměrnému vyhřívání bytu.

Dnešní sedačky jsou především jednobarevné. Kdo touží po vzorech, může ji doplnit barevnými polštáři. K jednobarevné sedačce je snazší doladit závěsy a koberce, než k pestrobarevné.

Pozor na výrazné barvy

Světlé barvy lépe vyniknou v menších pokojích, navíc celou místnost opticky prosvětlí. A malé pokoje zpravidla bývají tmavé, takže jim to prospěje. Ve velkém a světlém pokoji naopak vůbec nevadí tmavá barva sedačky. Dejte si ale pozor na oranžové a červené odstíny. Skvěle vypadají v časopisech, ale doma by se vám mohly snadno „okoukat“ a také mohou působit dráždivě. A většina lidí chce mít doma klid.

Potahy bývají textilní nebo kožené. Přírodní materiály jsou náročnější na údržbu. Variantou ke kůži, znaku luxusu, je alcantara. Je to tkanina, která na první pohled připomíná semiš. Je však vyrobena z velmi tenkých vláken, a to metodou, která jí zajišťuje odolnost proti poškození.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..