Nebojte se výměny topení v paneláku, přinese vám lepší výhřevnost i ušetří peníze

Bydlíte v paneláku a chcete si nechat vyměnit topení? Máte klasické článkové radiátory a chcete je vyměnit za deskové? Jaká úskalí vás při této výměně čekají? Jaký vybrat radiátor a podle čeho se řídit?

Nejvhodnější radiátor napoví tabulky

Nové deskové radiátory jsou obvykle vybrané tak, aby jejich instalaci bylo možné provést na stávající rozvody v bytě. Tím se vám zjednoduší situace, protože nebudete muset rozvody předělávat. Abyste radiátor vybrali správně, měli byste znát tepelné ztráty místnosti. Radiátor je nejlepší umístit pod každé okno v místnosti, přičemž by měl mít orientačně zhruba stejnou šířku, jako je šířka okna. Topenáři mají k dispozici tabulky, které vám napoví, jak velké těleso se pro váš byt bude nejlépe hodit. Při výměně se nejprve sundá původní článkový radiátor a uřezáním se odstraní háky ve zdi, na nichž visel. Dále následuje přichycení nového radiátoru ke zdi a jeho instalace.

Lišty skryjí rozvody

Možná chcete lépe využít prostor bytu a chystáte se provádět radikální rekonstrukci. Možná jste si vybrali jiný model topného tělesa, který považujete za vhodnější pro svoji bytovou situaci. Možná jste se rovnou rozhodli zbavit se starých rozvodů a vyměnit je za nové. V tom případě je vhodné, když stávající rozvody, které většinou nešikovně visí ve vzduchu, vyměníte za nové. Ty už budou umístěny těsně nad podlahou a nebudou vám nikde překážet a zabírat místo a působit neesteticky. Šikovně je skryjí lišty s příjemným designem.

Dopřejte si barevné topení a uspořte prostor

Není tajemstvím, že v dnešní době radiátory už dávno nejsou jenom bílou obludou. Stává se z nich prvek, který kromě toho, že plní svoji topnou funkci, může být i příjemnou okrasou interiéru. Pokud si celý byt ladíte do jiné než bílé barvy, můžete zvolit i barevné radiátory. Další výhodou je už zmiňovaná úspora místa. Klasické radiátory, které všichni dobře známe, mohou mít hloubku klidně i 25 centimetrů. Nové deskové ale dosahují stěží 10 centimetrů. Když si uvědomíte, že na každém radiátoru získáte 15 centimetrů plochy, můžete zajásat. Majitelé malých panelákových bytů dobře vědí, o čem je řeč. Každý centimetr, který se v malém bytě podaří ušetřit, se vám mnohonásobně vrátí. Důležitá je i bezpečnost. Oblé hrany radiátorů zabraňují zranění.

radiator

S novým zařízením ušetříte

Velmi důležité je v dnešní době i to, že s novými radiátory ušetříte. Často máte ve svém bytě radiátory klidně i několik desítek let. Protože při napouštění a vypouštění radiátoru se usazují kaly, bývá jimi radiátor zanesený. Za léta jeho používání se kaly mohou usadit klidně třeba i do poloviny jeho výšky. Je proto logické, že zaneseným radiátorem nemůže správně proudit topné médium. Vám se proto stále zvyšují náklady na provoz topení, a přitom jeho efektivita, tedy výhřevnost klesá. Zamyslete se nad tím proč – jednoduše proto, že s radiátory zanesenými letitým kalem toho prostě moc nevytopíte! Ačkoli se vám možná bude zdát investice do nových radiátorů vysoká, nakonec zjistíte, že se vyplatí. Vstupní investice se vám za nějakou dobu vrátí ve formě úspor, které s novými radiátory dosáhnete.

Vyměnit radiátory je potřeba i v místnostech bytu, kde došlo k zateplení a výměně oken. Potom je nutné, aby radiátor poskytoval menší množství tepla a operativně reagoval na změny teploty. Jinak bude prostor místnosti přetápěný, a to i přesto, že radiátor je vybavený termoregulační hlavicí. Proto neváhejte a do výměny se pusťte, vyplatí se vám. V prasátku vám budou cinkat ušetřené penízky díky efektivnějšímu vytápění a navíc budete mít příjemný pocit tepla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..