balkon

Nábytek na balkon: Vytvořte si u svého bytu praktickou oázu klidu

Malý balkon u bytu je pro nás obyvatele měst oázou, ve které trávíme hodně času. Ať už zde koukáme do zeleně, čteme, nebo dokonce máme i malou dílnu, vždy musíme nejdříve vyřešit důležitou otázku: Jakým nábytkem balkon zařídit. Jistě uvítáte pár rad.

Myslete i na to, že balkonový nábytek musí být dostatečně odolný povětrnostním vlivům. Čáru přes rozpočet vám může udělat i pořádná přeháňka nebo bouřka, proto pokud někdo máte choulostivější nábytek, například dřevěný, vyplatí se investice do venkovních potahů.

Zelená zahrádka na miniaturním prostoru

Chcete zelenou zahrádku? Pořiďte si květiny v závěsných truhlících nebo květináčích z plastu či pozinkovaného plechu. Pokud je dobře upevníte, nehrozí nebezpečí jejich spadnutí. Existují i kapsáře na květiny, do kterých můžete umístit větší množství rostlin a uspoříte maximum místa. Zavěšené na balkonovém zábradlí navíc zabrání zvědavcům zvenčí, aby měli přehled, co právě děláte. Jsou vyrobené z PVC, které odolá i nejrůznějším výkyvům počasí.

Zástěna pro soukromí

Je-li pro vás důležité soukromí, kupte si balkonové zástěny. Plachty napnuté na zábradlí vás ušetří nemilých slídilských pohledů od sousedů. Vyrábí se většinou z materiálu PEVA, který je o něco lehčí než klasické PVC, takže je s ním mnohem příjemnější a jednodušší manipulace. Navíc jde mrazuodolný a omyvatelný materiál.

Skládací a stohovatelné varianty pro úsporu místa

Chcete-li mít na balkóně sezení a přitom máte málo místa, vyplatí se pořídit si skládací nábytek. Usnadníte si tak manipulaci s ním a minimalizujete prostor pro jeho skladování. Záleží také na tom, jaký máte balkon či lodžii, zda klasickou panelákovou, nebo větší v novostavbách. Nejmenší hloubka balkonů je 90 centimetrů, ovšem na balkon v nové zástavbě už často nacpete klidně i klasický jídelní stůl.

balkon

Stolek si můžete zavěsit

Máte-li malý panelákový balkon, nejvhodnějším řešením je stolek o šířce maximálně 50 centimetrů. Pro úsporu místa se dají pořídit i skládací stolky, nebo stolky závěsné, které se dají upevnit na zábradlí a v případě potřeby sundat. Vyrobené mohou být ze dřeva, z plastu či hliníku. Záleží na tom, jakému materiálu dáváte přednost, u dřeva je třeba počítat s povětrnostními vlivy. V nabídce obchodů jsou i kombinace závěsných stolků s prostorem pro uložení květináčů a praktickou „kapsou“ na odkládání věcí.

Židle mohou elegantně zmizet

Nejlepší volbou pro miniaturní balkonky jsou skládací stohovatelné židle, které můžete složené zavěsit na hák na zeď. To pro případ, že balkon využíváte i na sušení prádla a potřebujete napnout šňůry. Židle tak elegantně „zmizí“ z dohledu, v případě, že je zrovna nepotřebujete.

Světlo zajistí sluneční lampa

Chcete-li trávit na balkoně i večery, třeba s knihou, přijde vám vhod kvalitní osvětlení. Ideální je využít solární stolní lampy. Ty po nabití ze slunce (dobití trvá při plném slunečním svitu cca 9 hodin, v případě oblačnosti asi 12 hodin) dokážou svítit asi 4 hodiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Jeden komentář ke Nábytek na balkon: Vytvořte si u svého bytu praktickou oázu klidu

  • Pavlína  napsal:

    Já mám takový typický malý panelákový balkon a koupila jsem si tam houpačku z umělého ratanu. Na boku balkonu mám takovou bambusovou zástěnu a je to moc útulné. Prosedím tam snad každé letní ráno a odpoledne 🙂

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..