Na podzim se do zahrady dobře oblečte

Lidé z paneláku se rádi utíkají do přírody odpočinout si. Kromě bloumání po lesních cestách nebo po loukách s fotoaparátem v ruce si mnoho lidí zvyklo trávit svůj volný čas v zahrádkářských osadách v blízkosti měst. Zde si vytvořili svůj malý kousek světa na svůj obraz a svůj čas vyměňují nejen za relax na čerstvém vzduchu, ale i za šťavnaté plody své práce. Abyste za sklizeň úrody nezaplatili svým zdravím, nezapomeňte se vhodně obléci.

Ačkoli přes den ještě svítí slunce, krátce před večerem se venku najednou ochladí a nezřídka i o pět či osm stupňů. Zatímco před měsícem jste možná ještě o takovém čase chodili do zahrady v tričku, teď si to už nemůžete dovolit bez následků na zdraví. Chce to něco teplejšího.

Nejdůležitější je udržet nohy v teple a suchu. Tráva se k večeru orosí a botasky se vám snadno promoči. Raději si obujte kožené kotníkové boty nebo trekingovou obuv, která propouští ven pot, ale nepustí vodu dovnitř. A neuděláte zle, když na nohou budete mít teplejší funkční ponožky, například lyžařské nebo zimní cyklistické. Nohy se vám budou méně potit a nebude vám na ně chladno.

obuv

Namísto trička si oblečte svou oblíbenou pracovní košili a pod ní funkční tílko, opět v úspěchem můžete vybrat některý model pro sportovce. Dokonale odvede pot zejména z vašich křížů, abyste nenastydli a netrpěli bolestmi. A pracovní kalhoty s kšandami dokonale završí vaši ochranu před zimou a vlhkem. Přes den se v hrubší košili s funkčním tílkem dá vydržet, podvečer si dáte pracovní vestu, později bundu s rukávy. Některé pracovní sety obsahují montérkovou bundu s odepínacími rukávky. Pokud se vám nechce každý večer „cvičit“ s nasazováním rukávů, pořiďte si i vestu i bundu. Možná mezi starším „civilním“ sportovním oděvem najdete něco, co už na sport a mezi lidi nosit nechcete, ale v zahradě ještě dobře poslouží.

odev

Nezapomeňte na ochranu hlavy. Studený vítr se za pár dní projeví bolestmi hlavy. Malý klobouk či kšiltovka zabrání prochladnutí, později ji nahraďte starou lyžařskou čepicí s ochranou uší.

Správné oblečení dle aktuálního počasí vám pomůže zvládnout podzimní práce v zahrádce a nepřijdete o zdraví. I obyčejná rýma dokáže výrazně snížit váš pracovní výkon a způsobit zbytečné problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..