Na letní přezujte včas

My motoristé máme v hlavě uchovaných několik termínů. Datum platby povinného ručení, termín STK a také období přezouvání pneumatik. Zatímco ty první jsou pevně dány kalendářem, u sezónní výměny obutí bychom měli více dbát na skutečné počasí, které venku panuje, než na políčko kalendáře. Abychom pneumatiky na autě vyměnili včas.

Zatímco na povinnost dát letní pneumatiky do skladu nás upozorní nejpozději čerstvá sněhová nadílka, na opětovné přezutí na letní gumy můžeme snadno pozapomenout, zvláště pokud nás trápí výtluky na cestách. Mnozí motoristé tvrdí, že výtluky snadněji snášejí tlustší pneumatiky do zimy. Ty však při teplotách nad 15 °C rychle ztrácejí dobrou adhezi, což se projeví nejen prodloužením brzdné dráhy, ale také vynášením ze zatáček, pokud je chceme projet trochu rychleji. Zkrácení životnosti pneumatik je už jen nevyhnutelným vedlejším efektem.

Proto když se vzduch i vozovka ohřejí silnými slunečními paprsky, je čas dát na auto letní pneumatiky bez ohledu na datum v kalendáři. Jde přece o vaši bezpečnost.

Nejlepším způsobem sezónní výměny pneumatik je měnit celá kola. Tedy mít zimní pneumatiky na jedné sadě, řekněme plechových disků, které se snadněji udržují v zimním provozu, a na léto použít kvalitní letní pneumatiky a pěkné a kvalitní hliníkové disky. Tím, že si nemusíte nechávat v pneuservisu přehazovat pneumatiky na jedné sadě disků, ušetříte nejen spoustu času, ale i peněz a samotné pneumatiky. Kompletní kola stačí nechat vyvážit a nahodit na auto.

I když si koupíte na své auto levné pneumatiky, nové hliníkové disky zlepší vzhled vašeho auta a také jízdní vlastnosti, pokud ty staré disky už měli za sebou několik jam, kterými jsou naše cesty pověstné.

Důležitost správného obutí auta je často zdůrazňována především před příchodem zimy. Úplně stejné důvody, jako je dobrá přilnavost a dobré držení stopy, jsou adekvátními důvody i pro nákup letních pneumatik. Ty jsou totiž konstruovány pro vyšší teploty vzduchu, ale i vozovky, zajistí vám nejvyšší možnou bezpečnost jízdy a tím i bezpečnost vaší rodiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..