Na dovolenou autem s jistotou

Zvažujete, zda na dovolenou jet vlakem, letadlem nebo zvolíte nezávislost a vyberete se svým autem? Způsob dopravy určuje v první řadě cílová destinace, ale také to, jak se chystáte dovolenou strávit a jak se díváte na samotnou cestu. Pro někoho je to trpěná povinnost vykoupena vytouženým odpočinkem. Pokud i přesun berete sportovně, rádi se zastavíte na zajímavých místech a chcete poznávat okolí dovolenkové destinace, je cesta autem tím pravým řešením. Na co byste při tom ale neměli zapomínat?

I nové auto potřebuje před delší cestou zkontrolovat hladinu oleje a brzdové kapaliny a také množství chladicí kapaliny a dolít vodu do ostřikovače čelního skla. Dobré je zkontrolovat a případně doplnit vzduch v pneumatikách. Podhuštěné pneumatiky jsou nejen nebezpečné pro jízdu, ale snižuje se jejich životnost a zvyšuje se spotřeba paliva. Nezapomeňte ani na rezervu, není nic příjemné dostat v noci defekt a zjistit, že i rezerva je bez vzduchu.

Když uděláte vše potřebné a připravíte auto na dlouhý výlet za dobrodružstvím a poznáním, ani tak není zaručeno, že vše bude probíhat hladce. Zákon schválnosti funguje vždy. Před dovolenou se proto pojišťujeme proti ztrátě zavazadel, pojišťujeme léčebné náklady pro případ úrazu a také se vyplatí dovolenkové pojištění auta. Abyste nezůstaly v štychu, když dostanete defekt, dojde vám benzín nebo nastane porucha na vašem autě.

Není totiž nic horšího než zůstat s porouchaným autě na půl cestě mezi domovem a cílem dovolené. Pojištění auta pro případ poruchy vám umožní odstranit technický problém včetně odtahu do autorizovaného servisu. A pokud je třeba počkat na doručení náhradního dílu, pojištění se vztahuje i na krátké ubytování pro celou posádku. Zatímco mechanici dají vaše auto do pořádku, vy zatím můžete navštívit místní pamětihodnosti a poznat další zajímavá místa.

Při plánování dovolené vlastním autem se vyplatí zvolit dvě různé trasy. Jednu pro cestu tam a druhou pro cestu domů. A aby vaše zážitky nic nenarušilo, sjednejte si pojištění auta na dovolenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..