Můžeme v paneláku ovlivnit klimatické změny?

Obyčejný člověk může mít pramalý vliv na změnu klimatu na planetě. Alespoň tak se to může zdát na první pohled. I když bydlíte v obytném domě, žijete podstatnou část mimo něj a to, jak se chováte doma, ale zejména mimo svůj domov, může výraznou měrou ovlivňovat nejen vaše náklady, ale i to, co se děje kolem nás.

Snad nejviditelnější působení na naše okolí představuje individuální doprava. Do práce, za nákupy, s dětmi do škol či na výlety. Stačí se podívat na silnice, jaké jsou přeplněné. A každé auto musí tankovat, proto máme hustou síť čerpacích stanic pohonných hmot. V současné době se již rozšiřuje také síť nabíjecích stanic pro elektromobily, což umožní rozšíření tohoto způsobu dopravy. Aby bylo dost elektrické energie nejen na bydlení, svícení či topení, ale také na mobilitu, je třeba podporovat obnovitelné zdroje energie.

Ty však můžete využívat nejen při každodenních povinnostech. Solární energie může pohánět vaše elektrokolo nebo elektroskútr. Přestože malé solární elektrárničky nejsou zcela běžné, přece se objevují a dodávají kromě energie k pohybu také dobrý pocit z úspory fosilních paliv nebo zlepšené čistoty ovzduší v našem okolí. Solární energie může „pohánět“ i různé malé světelné zdroje v okolí domu, ale také ruční světla pro turistiku a přenosné solární nabíječky mohou být zdrojem energie pro různé ruční nářadí pro hobby.

Obecně se energie získaná z obnovitelných zdrojů nazývá pojmem zelená elektřina. Dostupná je i pro běžné občany. I vy se můžete podílet na její produkci a také ji můžete využívat ve svém běžném životě. Tím, co děláte a zejména tím, jak to děláte, můžete svojí troškou přispět ke změnám v tom, jak se na lidech a jejich životě projevuje klimatická změna. A protože nás, běžných občanů, je mnoho, v celkovém součtu může být náš příspěvek ohromný. Proto je třeba každou změnu začít od sebe, u sebe doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..