Kultivátorem pokopete rychleji

Rádi pracujete v zahradě? Zatímco v létě je to příjemné místo k odpočinku a na podzim na sběr sladkého ovoce, na jaře představuje zahrada pro každého období zvýšené námahy. Je třeba připravit záhony na novou výsadbu, založit novou úrodu. Protože je na všechno málo času, je třeba zvýšit intenzitu práce, případně zavolat na pomoc příbuzné. Nebo využít techniku, pořídit si skvělého pomocníka.

Jarní práce před výsadbou sazenic a výsevem semen představují nejčastěji rytí záhonů, pokud jste to nestihli na podzim, a úpravu velkých hrud motyčkou či hráběmi na menší, aby se políčka pro zeleninu pěkně vyrovnaly. Každý, kdo má zahrádku u domu, na vesnici u rodičů nebo chodí pravidelně obdělávat své malé políčko do zahrádkářské osady za městem, jistě potvrdí, že na jaře docela bolí záda a ruce.

Kdyby existoval způsob, jak si dopřát skvělou zdravou zeleninu a přitom se nenadřít jako kůň, chtěli byste ho znát? Kdyby existoval způsob, jak udělat vše potřebné a nemít při tom pocit, že jste něco „oklamali“, chtěli byste o tom vědět?

Ať se vám líbí. Řešení se jmenuje kultivátor. Stroj, ve kterém se energie motoru přes převodovku přenáší na rotující kovové disky. Ty narážením do hrud země je rozbíjejí na menší a malé kousky. Ideálně, pokud jste na podzim vaše políčko zryli nebo nechali zorat pluhem. Několikadenní dřinu zvládnete s tímto zahradním pomocníkem za několik hodin. Při troše opatrnosti můžete s kultivátorem proměnit louku na pole a rozbít tak vrchní travnatou vrstvu a kořeny na úrodný humus.

kultivátor

Zdrojem síly pro kultivátory může být spalovací motor. Tento stroj najdete spíše pod názvem rotavátor a směle jej můžete použít namísto rýče či pluhu za malotraktor. Velkou výhodou je úplná nezávislost, stačí nalít palivo a můžete rotavátorovat. Vhodné jsou na větší plochy řekněme od 1000 m2.

Na úpravu menších políček a v blízkosti domů lépe využijete elektrický kultivátor na 230V. Má sice slabší výkon, ale se s ním snadněji manipuluje. Musíte však mít k dispozici dostatečně dlouhou prodlužovačku nebo přenosný elektrický agregát, poháněný spalovacím motorem. Často zahrádkáři nazývají tento stroj elektrická motyka.

Když to myslíte s pěstováním zeleniny ve vlastní zahradě vážně, popřemýšlejte nad koupí strojů a zařízení, které vám práci usnadní a vám zůstane více sil a více času na své blízké. Vždyť v konečném důsledku v zahradě pracujeme i pro jejich dobro.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..