Krátkodobým pronájmem bytu můžete slušně vydělávat i mimo sezónu. Jak na to?

Máte za sebou první rok krátkodobého pronájmu svého bytu přes Airbnb a došli jste k závěru, že během sezóny je zájem turistů podstatně větší než po zbytek roku? Máte pravdu, skutečně je to tak. Turismus závisí na několika základních faktorech a logicky mezi ně patří i sezónnost. Nabízí se však hned několik efektivních způsobů, jak z krátkodobého pronájmu vytěžit maximum i v době, kdy je v Praze podstatně méně turistů.

Last minute hosté

Spousta turistů hledá krátkodobý pronájem na poslední chvíli. Berte to jako velkou šanci na zajímavý přivýdělek. Udržujte svůj byt v perfektním stavu a připravený na ubytování hosta. Praktický je také „self check-in“, například formou schránky či zakódovaného sejfu, kde na turistu čeká klíč.

Ubytování na jednu noc

Že nepatříte mezi příznivce jednodenních pobytů a máte raději turisty, kteří se rozhodnou setrvat déle? Děláte chybu, protože právě tato varianta krátkodobého pronájmu bytu patří k nejvýdělečnějším a může se – alespoň v době mimo sezónu – stát hlavním zdrojem vašeho příjmu. Navíc získáte konkurenční výhodu, protože Airbnb preferuje apartmány s rozsáhlejší nabídkou rezervace.

Neváhejte slevit

Zvýšení počtu impresí a s tím i mnohem větší šanci na rezervace mimo sezónu dosáhnete nastavením slevy. Nemusíte slevit o polovinu, potenciálního zájemce může zaujmout i menší sleva.

Odlište se

Většího zisku dosáhnete také tím, že se vám podaří zařadit do „speciálních“ kategorií. Na úroveň Superhostitele a kategorie Airbnb Plus sice pravděpodobně nedosáhnete, ale nabízí se i jiné druhy ubytování. Stačí pár drobných úprav a váš apartmán získá nálepku „vhodný pro děti“, případně „připravený pro služební cesty“. Nebudete-li se omezovat pouze na jednu kategorii, vyděláte více.

Obraťte se na profesionály

Nedaří se vám a váš byt leží mimo sezónu ladem? Spojte se s profesionály z Letmeinn a nechte to na nich. Navrhnout vám vhodné úpravy a v případě zájmu se postarají o kompletní správu pronájmu bytu přes Airbnb a další platformy.

Vaše nemovitost bude stabilně vydělávat po celý rok! Cena za správu Airbnb přitom není příliš vysoká – tak proč to nezkusit?

Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..