Koupelnové trendy jsou taktéž velmi důležité. Nepodceňujte tuto místnost!

Určitě to znáte, neustále se díváte na letáky nebo internet a hledáte nejnovější domácí trendy. Zastaralé interiéry nesplňují často čím dál tím větší nároky na krásu. To je jeden z hlavních důvodů, proč se každý pouští do rekonstrukcí. Kromě obývacího pokoje, kuchyně nebo ložnice byste se však měli dívat také na trendy v koupelnách. Koupelna je podobně jako každá jiná místnost velmi důležitá. Následujte nás.

Koupelnové trendy nesmí zůstat pozadu

Je pochopitelné, že se na koupelnu často zapomíná. Konec konců ji návštěva téměř vůbec nevidí a pokud do ní zavítá, většinou je to na pár vteřin. Během nich nemá nikdo žádnou šanci si ji pořádně prohlédnout. Mezi důležité místnosti tak ve finále patří například obývací pokoj, ložnice nebo kuchyně. I přes to, že je koupelna často rekonstruovaná společně s kuchyní, nevěnujete se jí v takové míře, jako samotné kuchyni. Ukážeme vám nejenom barevné trendy v koupelnách, ale i nábytek, osvětlení a styl.

Uspořádat koupelnu je mnohdy nadlidský úkol. Je to zapříčiněno převážně tím, že se trendy do této místnosti svým způsobem příliš neaktualizují. Mimo jiné je to o dost horší v momentě, kdy jde o panelový byt. Prostory zde nebývají velké, takže pro úplnou koupelnu je potřeba umět čarovat.

Rozmístění a první plány

V první fázi je nutné správné naplánování, jinak nemáte šanci udělat koupelnu podle vašich představ. Je potřeba si říct, zda dáte přednost vaně nebo sprchovému koutu. Vzhledem k novým trendům a bytovým prostorům byste měli zvolit spíše ten sprchový kout. Ušetříte tím místo a při správné volbě navíc bude vaše koupelna vypadat hezky. Místo okoukané keramiky je dnes možné využít luxusní dřevěné styly. Nemusíte se bát, že by dřevo navlhlo a následně by se nábytek či jiné produkty začaly loupat. Jde o kvalitně zpracované dřevo, které je do koupelen přímo vyráběno.

Jestliže nevyhledáváte dřevo, lze sáhnout po kamenech. Ty skvěle poslouží i jako samotná dekorace. Pokud byste zvolili umělý kamen jako kachličky, mohla by se vaše koupelna pyšnit novými trendy. Záviset však bude na vás. Určitě byste se s rodinou měli poradit, protože ne vše, co se líbí vám, se může líbit také jim. Za žádnou cenu je nesmíte obejít. Rekonstrukce je proces na dlouhou trať, který se nedá vrátit mávnutím prstů.

Barevné trendy v koupelnovém světě

Barvy se nedají s přesností určit. Určí je totiž výběr materiálu, který je na vás. Pokud sáhnete po dřevě, jistě s námi budete souhlasit, že červená nebo fialová se vám vylučuje. Umělý kámen má podobně jako dřevo svou barvu, což znamená, že si zde svůj názor zkrátka neprosadíte. U kachlíček už je to ovšem jiné, tady si můžete dělat opravdu cokoliv. Máte-li rádi starou klasiku, alespoň můžete využít netradiční barvy. Pro rok 2019 například vyhrála červená koupelna, které se stále bojí velké procento lidí.
Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..