Jsou pákové baterie úsporné?

Jsou pákové baterie úsporné?

Pokud jste nedávno získali byt v paneláku a předchozí majitel do něj hodně neinvestoval, velmi pravděpodobně máte v koupelně a kuchyni klasické vodovodní baterie a pokud byl byt málo používán, tak jsou v něm ještě původní porcelánové baterie. V lepším případě s profrézovanými sedly ventilů a vyměněným gumovým těsněním.

Když je budete chvíli pozorně sledovat, neunikne vám kapající voda. Opotřebovaný uzavírací mechanismus uvnitř baterií a staré těsnění způsobují protékání vody přes ventily. Kapka ke kapce se nasčítá a váš roční účet za vodu je o pár stovekkorun vyšší. Zbytečně.

Ale kapající voda není jediné plýtvání. Když potřebujete něco oplachovat, jak často zastavujete tekoucí vodu? Když si namícháte správný poměr teplé a studené vody, asi se ani vám nechce zastavovat vodu na krátkou chvíli a proto ji necháte raději volně téct. A vaše peníze spolu s vodu odtékají do kanálu.

Kolik stojí pákové baterie?

Rozhodně méně, než ušetřená voda, kterou zachrání. A nemusíte být zvlášť ekologicky uvědomělý, abyste si počítali, že jde o vaše ušetřené peníze. Pákové baterie šetří peníze tak, že dobře těsní a páková baterie nekape. A také tak, že umožňují jednoduchým pohybem vodu pustit a opět zastavit. Bez toho, abyste změnili teplotu vody, kterou jste si před chvílí nastavili.

A tak v kuchyni při mytí nádobí nebo v koupelně při sprchování nebo mytí zubů páková baterie ušetří hodně vody a tím i hodně peněz. A také jsou pohodlné na ovládání.

Typy pákových baterií

páková baterie Při nákupu se vás bude prodavač ptát na dva parametry. Rozměr je udáván číslem 10 nebo 15 a značí vzdálenost v centimetrech trubek na teplou a studenou vodu ve stěně, kam baterii připojíte. A druhý parametr je, zda má být páková baterie sprchová nebo ne.

Pokud má páková baterie výtokovou trubici otočnou, je připojena standardizovaným závitem a tak si můžete trubici vyměnit za delší nebo jinak zahnutou. Stejně typizovaný je i závit na sprchovou hadici, takže nic vám nebrání použít delší, kratší, tmavší nebo světlejší a k ní libovolnou sprchovou růžici, pokud se vám kdykoli zachce udělat změnu.

Pákové baterie nejsou jen moderním a estetickým prvkem ve vašem bytě. Jsou hlavně velmi praktické, bezúdržbové a úsporné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář ke Jsou pákové baterie úsporné?

  • Lukáš  napsal:

    Ahoj, jak vyplývá z tvého článku, je velmi důležité, aby kuchyňské baterie, které máme doma, byly kvalitní. Za sebe bych doporučoval spíše pákovou než kohoutkovou, která ale podle mě vypadá lépe designově (i když dnes se dají sehnat i pěkné pákové baterie). S pozdravem, Lukáš

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..