Je čas nasadit síťky na okna

Po tuhé zimě nastoupila krátké, zato intenzivní jaro a teploty venku prudce stoupají. Přes den přesahují dvacítku stupňů a to znamená, že se příroda rychle probouzí. Kromě toho, že rozkvetly první jarní květiny, stromy raší a tráva začala opět růst, to představuje ještě jeden problém. Spolu s rostlinstvem se probouzí i živočišná říše. Ve vzduchu se objevuje první hmyz.

V panelácích už je odstavené centrální vytápění a nezřídka je vzduch venku od Slunce teplejší, než uvnitř. Větrání představuje ne jen způsob výměny vzduchu v bytech za čerstvý a nevydýchaný, ale nezřídka i pomáhá zlepšit uvnitř tepelnou pohodu. S větráním ale souvisí jeden nepříjemný fakt. Přes otevřená okna nebo vyklápěčky se dovnitř dostává nepříjemný hmyz, který nás obtěžuje. Je načase se tomu postavit.

V mnoha rodinách na zimu dávají z oken dolů síťky proti hmyzu, jimiž jsou vybaveny nejčastěji právě vyklápěcí okna. V ostatních oknech, kterými se tak často nevětrá, ale jejich využíváme například na klepání prachovky nebo jen na pohled venku, by nám síťky proti hmyzu překážely, obtěžovali nás. Stejně tak při pěstování květin nebo balkónové zeleniny na vnějším parapetu. Nejčastějším důvodem pro demontáž sítěk na zimu bývá fakt, že někdy na nich zůstávají sněhové vločky nebo kapky vody, která zamrznutím síťky trhá.

okna paneláku

Dalším důvodem bývá bezdůvodný útok ptáků na síťky proti hmyzu. Ten ale není zcela bez důvodu, ptáci vidí v okách sítěk uvízlé drobné mušky a vyzobávají je. Stačí tedy se o sítě na oknech postarat a ty nám déle vydrží.

Ale aby sítě na oknech proti hmyzu fungovaly, musí být na oknech namontovány. Pokud jste to dosud neudělali, je nejvyšší čas. Venku už mrznout nebude, poškození sítí mrazem nehrozí. A vysoké teploty probouzejí drobný obtěžující hmyz, který nám snadno přes otevřené okno vletí do bytu. Abyste mohli bez problémů větrat, namontujte si opět sítě proti hmyzu na okna a pokud je máte poškozené, dejte si vyrobit nové. Stačí vám vědět rozměr otvoru v okně a za pár korun máte síťky vyrobené, abyste si celé jaro a léto mohli užívat čerstvého vzduchu bez otravování mouchami a komáry či nebezpečnými osami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..