Jarní detoxikace se neobejde bez cvičení. Proč s ním začít právě teď?

S příchodem jara se mnoho lidí uchyluje ke každoroční detoxikaci svého těla. Kromě stravy je přitom potřeba zaměřit se i na pohyb a cvičení.

 

 

Cvičením zatížíte různé svalové skupiny

V průběhu běžných dnů zatěžujeme pouze některé svalové skupiny, zatímco ty zbývající zaostávají. Pokud svaly používáme pravidelně, jsou dobře prokrveny, a díky tomu dochází k jejich dostatečné výživě a čištění. Pokud naopak nějaké svalové skupiny nepoužíváme, mohou časem atrofovat, a tedy ztrácet svůj objem a funkci.

 

TIP: Techniky celostní medicíny vám mohou pomoct v případě nejrůznějších bolestí a blokád.

Díky cvičení se zbavíte nečistot

Díky cvičení dochází k hloubkovému prohřátí a prokrvení celého těla, což se podílí na jeho vyčištění. Všechny usazeniny se totiž uvolní a odplaví, a vy tak zabráníte vzniku nejrůznějších útvarů, jako jsou například tukové bulky.

Myslete na pitný režim

Pitný režim je důležitý, a to nejen při cvičení. V ideálním případě pijte čistou vodu, můžete ji doplnit o stoprocentní ovocnou šťávu nebo neslazený čaj. Za každou cenu se ovšem vyhýbejte chemicky konzervovaným nápojům, nebo těm, které jsou nějakým způsobem chemicky doplněny.

Rozlišujte ranní a večerní cvičení

To, v jakou denní dobu cvičíte, má na vaši aktivitu velký vliv. Ranní hodiny jsou totiž například ideální pro nejrůznější posilovací cvičení, večer poté přichází skvělý čas pro běhání v přírodě, kde vyčistíte svoji hlavu a myšlenky.

Pamatujte, že cvičení by vám mělo být vždy příjemné a měli byste si jej maximálně užít. Pokud tomu tak není, děláte s největší pravděpodobností něco špatně. Možná jste například zvolili příliš ostré tempo nebo příliš velkou zátěž.

 

Nezapomínejte do svého programu zařadit také dny, ve kterých se vaše tělo obnoví a vy budete regenerovat. Je potřeba respektovat, že kromě cvičení musíte také pravidelně odpočívat.

 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..