Jaký sport?

Tělo člověka je stvořeno k pohybu. Pokud jej nepoužíváte, pokud se nehýbete, tělo zakrní a přestane vám sloužit. Hýbat se můžete v práci, ale pokud fyzicky nepracujete, jen sedíte, jistě jste poznali, jak dokáže takové tělo bolet. Proto je sport pro městského člověka způsobem, jak si udržet dobré zdraví, dobrou kondici a dobrou náladu. A nemusí jít vždy o sport výkonnostní nebo vrcholový.

Člověk městský, bydlící v paneláku, je typicky člověk se sedavým zaměstnáním. Pokud ještě do práce jezdí MHD nebo autem, tak opravdu pohybu mnoho nemá. V mladém věku to může být bez následků, ale jak se hlásí roky, tak se hlásí i tělo. Občasným pobolíváním, později bolestí některých částí. Pokud nejde o akutní bolest vyvolanou úrazem nebo přetížením, může být sportování cestou, jak se bolesti zbavit. A nemusíte ani jíst různé tabletky z reklamy.

sport v paneláku

Jaké tedy má člověk možnosti sportovat, má-li byt v paneláku?

Předpokládám, že nechcete předělat svůj domov na tělocvičnu, ale i tak je jednou z možností, jak sportovat, zakoupit si nějaké tělocvičné nářadí. Jen pozor, aby se z něj nestal později odkladač prádla 😉

sport v paneláku


Také se můžete věnovat sportu, při kterém nepotřebujete žádné vybavení, kromě oděvu a obuvi. Sem patří například běh, nebo míčové hry (fotbal, volejbal…). Za sport můžeme považovat i turistiku, jenže často se k místu výkonu tohoto sportu musíme nějak dopravit a proto nejde provozovat takový sport každý den či obden.


No a na závěr (ale ne jako poslední) jsou tu sporty jako cyklistika či cykloturistika, kolečkové brusle a v zimě lyže. Sjezdovky nebo běžky, pro někoho snowbording a bruslení na ledě.

Nechtěli jsme zde vyjmenovat jako lexikon všechny možné druhy sportu, vhodné pro člověka z bytovky. Jen jsme naznačili, že není nutné sedět stále doma a věnovat se sportu televiznímu.

V následujících článcích se můžeme jednotlivým sportům věnovat podrobněji.

sport v paneláku


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..