Jaký mráz byl dnes v noci?

Předpověď počasí nás dokáže nezřídka potrápit. Nejprve tím, jak vysoké/nízké teploty jsou předpovězeny, podle ročního období, a pak tím, jaké teploty se skutečně vyskytovaly. Když se ráno probudíme a podíváme se na teploměr, vidíme aktuální teplotu. Zejména v zimních měsících nás může zajímat, jaká nejnižší teplota v noci byla venku. Umíme zjistit, jak chladno bylo tuto noc?

Vědět, jaká teplota nám opravdu hrozí nám může pomoci zabránit velkým škodám. Když hrozí první mrazíky, ohrožené jsou naše květiny a zelenina na balkoně. Ale prudké ochlazení může způsobit zamrznutí provozních kapalin aut, parkovaných na sídlišti. A roztržení bloku motoru je již celkem drahá sranda.

Předpověď počasí vysílána v televizi nemůže být přesná pro každý kousek země. Ta je celkem členitá a každé údolí, každá pahorkatina je mírně odlišná. Proto je dobré vědět, jak se skutečnost liší od univerzální předpovědi a proto bychom si měli být schopni zkontrolovat, jaká zima opravdu byla u nás.

teplomer digitálni

Mnoho lidí stále má na okně zvenku připevněn lihový teploměr, který ukazuje aktuální teplotu za oknem. Co bylo včera či předevčírem nám neřekne. Mnohem výhodnější je používat digitální teploměr s pamětí, který ukazuje dvě teploty. Umístíme ho na stěnu v místnosti, vestavěný senzor ukazuje teplotu v bytě. A druhý senzor na kablíku umístíme do stínu za oknem, ten nám ukazuje teplotu venku. A zabudované hodiny jsou příjemným bonusem.

Ale mají i jinou funkci. Počítají čtyřiadvacet hodinový cyklus. A v rámci něho ukládají do paměti čtyři naměřené hodnoty. Nejnižší a nejvyšší naměřenou teplotu na obou senzorech.

nejnižši teplota

Jedním stisknutím tlačítka „min/max“ nám ukážou nejnižší naměřenou hodnotu v posledních dvaceti čtyřech hodinách, druhým stiskem si zobrazíme nejvyšší naměřené hodnoty. A někdy nás ta čísla mohou i nemile překvapit.

Takže pokud máte doma nebo na zahradě či v garáži namontován takový jednoduchý, levný ale přitom chytrý teploměr, nemusíte se s nikým dohadovat, jaká zima této noci nebo jaká horko na oběd venku bylo. Budete to vědět naprosto přesně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..