Jakou podlahovou krytinu do paneláku?

Bydlení v panelovém domě má svá specifika, mezi která bohužel patří i fakt, že všichni obyvatelé kromě těch v nejvyšším patře musí poslouchat kroky a další zvuky z bytu o patro výš. Na to je vhodné myslet při výběru podlahové krytiny a zvolit variantu, která hluk minimalizuje. A to především v případě, kdy v bytě žijí malé děti, jejichž kroky často připomínají sloní dusot. Je to i váš případ a nevíte si s výběrem podlahy rady?

Na co si dát při výběru materiálu pozor?

Bez ohledu na to, zda vás k pořízení nové podlahy přiměl nevábný vzhled vašeho bydlení, nebo snad opotřebení či poškození té stávající, nezapomeňte kromě ceny a designu zohlednit také funkčnost daného materiálu. Zároveň berte na vědomí, že ani ten nejhezčí dekor není garanci kvality a v panelovém domě by měly být prioritami minimální hlučnost, bezproblémová údržba, odolnost a nižší konstrukční výška.

Mezi nejpoužívanější podlahové krytiny v panelových domech patří plovoucí podlahy z laminátu a PVC podlaha. Méně často pak parkety, vrstvená dřevěná krytina a přírodní linoleum. Obecně jsou nejtišší lepené podlahy s integrovanou pružnou podložkou bez absence vzduchové mezery. V případě celoplošně lepených podlahových krytin jsou bohužel komplikované případné budoucí opravy.


 

Rozhodující může být i mikroklima

Při výběru podlahy byste měli zohlednit také domácí klima. Některé panelové domy se vyznačují velmi suchým vzduchem – do takových podmínek se příliš nehodí masivní dřevo, které může rychle seschnout a zároveň je náchylné na tvorbu nevzhledných spár. Jako mnohem lepší volba se jeví lamino či korek.

Z hlediska údržby jsou na tom velmi dobře plovoucí podlahy, nicméně skvělým řešením může být také o něco dražší vinyl. Stačí ho vysát a setřít – tím je úklid hotov. Poměrně bezúdržbové je i přírodní linoleum.

Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..