Jaké podlahy si nechat namontovat?

Při hledání nového bytu máme na výběr dvě základní cesty: Koupit si kompletně zrekonstruovaný nebo nový byt. Nebo si pořídit byt starší a zařídit si ho po svém, stejnou možnost máme při pořízení takzvaného holobytu. Druhá možnost nabízí nespornou výhodu. Nemusíme bydlet v bytě s podlahami a obklady, které vybral někdo jiný. Ani je pracně odstraňovat a dávat do místností materiály podle svého výběru.

Ať už se rozhodnete pro rekonstrukci starého bytu nebo dokončení holobytu, čeká vás výběr obkladů do koupelny i kuchyně v části kuchyňské linky a sporáku, ale i podlahových krytin do všech místností. Bylo by jednoduché dát do celého bytu linoleum stejného vzoru, jako tomu bývalo v hluboké minulosti. Protože ale každá místnost slouží jinému účelu a samozřejmě chceme v každém pokoji vybudovat jinou atmosféru, zejména naše něžné polovičky při zařizování rodinného hnízda vybírají různé dekory a podle plánovaného využití místností, a tedy i její zátěže, musíme zvolit i správné materiály.

Nejtrvanlivější a nejkvalitnější dřevěné podlahy se nehodí všude. V chodbě za dveřmi nebo v koupelně by dlouho nevydrželi i přes vaší péči. Nicméně neskutečnou radost vám budou dělat v obýváku. Takovou podlahu škoda zakrývat koberci. Ve starší bytové zástavbě dodnes najdete v obytných místnostech položené dřevěné parkety. Mnoho lidí volí místo výměny podlahy její rekonstrukci. Parkety se vyrábějí i dnes a pokud se vám líbí, nic nebrání použít je i v novém nebo rekonstruovaném bytě.

dlazka

Pokud namísto tradičních a luxusních materiálů na podlahy dáváte přednost praktickým materiálům nebo vás tlačí rozpočet a čas a potřebujete rychle bydlet, zvolte praktické PVC podlahy. Na první pohled možná připomínají staré linolea, ale dnes se pro výrobu podlahové krytiny z PVC používají úplně jiné materiály. No praktičnost při její pokládce a později používání zůstala. Podlahu z PVC jednoduše setřete mopem nebo vysajete a máte čisto.

I tyto vinylové podlahy jsou dostupné v mnoha barevných vzorech a dokonce imitacích jiných druhů podlah. Pokud se vám líbí zmíněné dřevěné podlahy, v kuchyni ji bude připomínat PVC podlaha. Když máte v oblibě kamenné podlahy, vinylová podlaha s dekorem kamene ji bude připomínat v chodbě. Snadno ji utřete od nečistoty a snadno ji po letech vyměníte za jinou.

Výhoda opravdu široké a pestré nabídky podlahových krytin vás může na chvíli zaskočit. Abyste si opravdu dobře vybrali a během používání podlahy s ní byli spokojeni, navštivte specializované prodejny podlahových krytin a na vlastní oči se podívejte a vyberte, co se vám bude do každého pokoje vašeho bytu hodit. Protože rekonstrukci bytu pro svou rodinu třeba začít opravdu od podlahy. Zde si vyberete skutečně kvalitu, která vydrží a zvýší hodnotu vašeho bytu pro případ jeho prodeje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..