Jak vyrobit králíkárnu

Pokud přemýšlíte nad chovem králíků a zajímáte se o tuto oblast, možná jste byli nemile překvapeni. A to zejména cenou králíkáren, které jsou na našem trhu nabízeny. Cena králíkárny, kde je i méně než 10 kotců se může vyšplhat i na několik tisíc korun. Přitom cena materiálu je několikrát nižší. Stavba králíkárny rozhodně není žádným vrcholným architektonickým skvostem. Se správným nářadím a návodem to zvládne i zručný domácí kutil.

Základem je správný materiál

Ideálním materiálem pro stavbu králíkárny je dřevo. Není ovšem vyloučené ani využití dřevotřískových desek nebo jiných deskových materiálů. Materiály musí ovšem samozřejmě dobře odolávat působení vnějších vlivů. V domácnosti se králíkárny staví jen zřídka, ačkoli výstavba králíkárny v bytě už rozhodně není nic neobvyklého.

Vše začíná pevnou kostrou

Nejprve ze všeho si zhotovíme kostru králíkárny.Stavba králíkárny by vždy měla začít tímto krokem. Ze dřeva nebo z deskových materiálů si vytvoříme pevná záda. Připojíme také boky králíkárny, vršek a spodní část. Veškeré rohy a spoje materiálu raději zajistíme rohovými spojkami, abychom dosáhli dostatečné pevnosti. Králíkárnu pak usadíme na místo. Vhodné je, aby pod konstrukcí byly betonové základy a materiál nebyl přímo na zemi. K základům byste měli také králíkárnu upevnit.

králík

Pak už jen montujeme kotce

Do připravené kostry králíkárny pak stačí jen vytvořit a namontovat kotce příslušných velikostí. Pro chov králíků běžné velikosti jsou ideální kotce o velikosti 120x70cm a výška 70cm. Pro menší a zakrslá plemena stačí velikost 60x60cm s výškou 40cm. Z latí si vytvoříme také kostru, která bude tvořit dvířka ke kotcům. Aby byl zajištěn přístup světla a zároveň králíci neutekli, dvířka se vyplní pletivem. Pak je stačí pomocí malých pantů namontovat na jednotlivé kotce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..