Jak vyčistit ucpaný odpad

Čas od času bojuje každý s ucpaným odtokem, ať už se jedná o koupelnu nebo kuchyni. V obou případech se vždy jedná o dlouhý boj, který navíc nemá stoprocentní výsledky. Pokud se však zaměříte na to, jak vyčistit odpad, zbavíte se ho tak během krátké doby. Musíte ovšem počítat s tím, že v některých případech budete muset určité tipy aplikovat vícekrát. Záležet bude také na tom, jak často provádíte tzv. prevenci. Pojďme se na to společně podívat.

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Znáte to, největším problémem, co se týče koupelny bývají vousy, vlasy nebo mastné látky, které se nacházejí v kosmetických výrobcích. Ani jednomu z těchto problému předem nelze tak úplně předejít. Samozřejmě existuje prevence, ovšem na druhou stranu, vždy se najde nějaké to množství vlasů nebo vousů. V kuchyni je zase největším nepřítelem zbytek jídla, mastnota a tuk. Chcete-li tyto problémy vyřešit, měli byste znát návod, jak na to. V opačném případě počítejte s tím, že voda vám nebude odtékat tak, jak by měla. To může být u většího množství vody relativně velký problém.

Jestliže se prvně zaměřujete na dřez a umyvadlo, máte výhodu. Tady se můžete podívat níže, a to konkrétně na sifon neboli část, která se nachází pod těmito výrobky. Jedná se většinou o část, kterou lze rozebrat pomocí speciální uzávěrky, která chrání domácnost před zápachem. Někdy se stává, že je problém přímo v sifonu, a tak je potřeba jej rozebrat a podívat se důkladněji dovnitř. V případě, že se v něm bude nacházet nečistota, vše se snažte opatrně vyjmout a následně zpátky pomocí uzávěrky zajistit, abyste v domácnosti neměli jakýkoliv zápach z dřezu nebo umyvadla. Podpořit tento proces lze následně i jinými činnostmi.

Chemie je dobrým pomocníkem

Dnes existuje celá řada skvělých chemických pomocníků. Ty se většinou používají podle etikety, která je uvedena na lahvičce produktu. Princip bývá většinou podobný. Stačí do víčka produktu nasypat prášek, který se nachází v lahvičce. Víčko vám slouží jako tzv. měřítko jedné dávky. Poté jej vezměte a nasypejte do odtoku. Do konvice nalijte maximální množství vody. Jakmile tak učiníte, zapněte ji a vyčkejte. V neposlední řadě odtok horkou vodou vypláchněte. Rázem uvidíte, že když se nad umyvadlo nebo vanu nakloníte, vlasy, vousy a všechny nečistota je pryč.

Občas se ale může stát, že se určité množství vlasů, vousů nebo jiné nečistoty stále drží na původním místě. V tomhle případě stačí proces znovu opakovat. Opět použijte práškovou chemii a víčko, jako měřítko jedné dávky. Vezměte konvici a nalijte do ní vodu. V dalším kroku nechte vodu vařit a vyčkejte. Na závěr proces opakujte. Po druhé je většinou odtok plně vyčištěn a vy tak na povrchu neuvidíte žádnou nečistotu. Rozhodně to s čištěním pomocí chemických přípravků příliš nepřehánějte. Chemie je relativně silný produkt, přičemž by mohlo dojít k poškození.

Zvon jako prvotní jistota

Ještě před tím, než vyzkoušíte výše uvedené tipy se můžete také spolehnout na zvon. Je sice pravdou, že pomocí zvonu nedosáhnete takových výsledků, jako s chemii, ale na druhou stranu jako první pomoc se vždy může zvon hodit. Prevenci proti nečistotám může být sítko, které zachytí alespoň větší částice vlasů, vousů, jídla a jiných nečistot.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..