Jak vybrat pohovku do bytu

Chcete si dokonale zařídit obývací pokoj v bytě? Nesmíte zapomenout na pohovku. Pohovka je jedna z nejdůležitějších částí obývacího pokoje. Není den, aniž byste se na ni neposadili. V obývacím pokoji se schází všichni členové rodiny, proto musí být vaše pohovka především pevná a pohodlná. Musíte se rozhodnout, na co budete pohovku nejčastěji používat. Necháváte často u sebe doma někoho přespat? Nebo máte menší byt a spíte na pohovce vy? V tomto případě musíte vybrat rozkládací pohovku. Zároveň se do vašeho obývacího pokoje musí vlézt. Jakou pohovku tedy vybrat?

Výběr velikosti a tvaru pohovky

V první řadě si musíte určit, na jaké místo chcete pohovku umístit. Nejtypičtější místo je naproti televize. Ovšem nemusí tomu tak být, záleží na tom, jak máte uspořádaný obývací pokoj a jestli jste majitelem televizoru. Pokud ji chcete umístit do rohu, vyberte sedací soupravu do tvaru L. Chtěli byste pohovku doprostřed obývacího pokoje? Pak máte více možností. Můžete vybrat klasickou rovnou sedačku, ke které si pořídíte křesla. Pokud máte větší prostor v bytě, pořiďte si pohovku do tvaru U. V poslední řadě je důležité, abyste si dané prostory změřili. Míry si zaznamenejte do poznámek, abyste je mohli v obchodě jednoduše vytáhnout.

Volba funkcí sedací soupravy

Vaše sedací souprava může mít několik funkcí. Základní funkce je rozkládání. Pokud jej využijete, neváhejte si ji pořídit. Další funkcí je úložný prostor. Ne každá sedačka úložný prostor má. Jestliže máte byt menších rozměrů, bude důležité, aby vaše sedačka měla dostatečný úložný prostor. Zaručeně se vám bude hodit. Poslední funkcí jsou polohovací komponenty. Jestliže je nevyužijete, pak bude jednodušší sehnat klasickou sedačku. Pokud jste ale na tento typ sedací soupravy zvyklí, můžete si pořídit pohovku s polohovacími opěrkami či výsuvy.

Výběr ostatních kategorií

Pokud máte doma malé děti, bude nejvhodnější vybrat materiál, který lze snadno očistit. Na výběr máte látku, kůži či koženku. Na výběr bude také spousta dalších materiálů, to už bude záležet na daném obchodě.

Následně je důležitá volba kostry vaší pohovky. Hlavní je aby, sedačka byla dostatečně pevná, proto bude nejlepší vybrat kostru sedací soupravy z masivu. Dále máte na výběr dřevotřísku, kov či plast.

Posledním kritériem je výplň. Zvolit můžete molitan, líné pěny a studené pěny. Jistě můžete narazit i na spoustu dalších materiálů, to už také bude záležet na daných prodejcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..