Jak ušetřit finance na bydlení

Nájemné dosahuje maxima, a tak je potřeba přemýšlet nad tím, jaké bydlení příště zvolit. Pokud vás stěhování čeká, pak nejspíš chcete ušetřit měsíčně nějakou tu korunu na nájemném. Je to pochopitelné, kdo by nechtěl ušetřit finanční prostředky. Určitě s námi budete souhlasit, že je rozdíl platit měsíčně za nájemné 18 tisíc nebo 12 tisíc. To je úspora dosahující až 6 tisícové hodnoty, a to každý měsíc. Jakmile si to vypočítáte za rok, jde o relativně zajímavé finance, za které můžete mít dovolenou nebo ojetý automobil. Snížit nájemné lze relativně jednoduše, jen člověk musí umět hledat.

Není to o první nabídce

Chcete bydlet už zítra? Máte nutkání vzít první nabídku, kterou uvidíte? To rozhodně nedělejte a počkejte si na zajímavější nabídky nebo tipy, jak ušetřit finance. Vzít první nabídku, kterou uvidíte nebo dostanete je nesmysl. Následně zjistíte, že jste mohli ušetřit relativně zajímavé finance, protože se na internetu začnou objevovat výhodnější nabídky, které vám ušetří i několik tisíc korun měsíčně. V této době je potřeba být pevně nohama na zemi. Je to o přípravě a důkladném přemýšlení. Jedině tak v konečném důsledku vyhrajete.

Shánějte byt mimo centrum

Sehnat byt mimo centrum je výhrou a známkou úspěchu, co se týče úspory financí. Ušetříte tím nemalé finanční prostředky. Zvlášť v Praze, kde jsou ceny nájmu poměrně dost vysoké, na rozdíl od jiných měst. Úspora na nájemném tak může převyšovat i 35 %. Konec konců jsme vám dobrý příklad uvedli na začátku tohoto článku. Do práce nejspíš budete muset dojíždět. Na druhou stranu, cena za jízdné nebude tak vysoká. Určitě ne v takovém měřítku, jako nájemné, pokud byste volili centrum města.

Modulové domy

Populární jsou dnes modulové domy. Jde o variantu alternativních staveb. Ty mohou být levné nejenom při koupi, ale i nájemném. Majitelé si za nájemné takových staveb nemohou říct o příliš vysoké částky, a tak dokážete ušetřit. V mnoha případech jde o stavbu z kontejnerů. Nemusíte se ale obávat toho, že by tento dům nesplňoval to, co by splňovat měl. Dům nabídne jak dostatečné množství tepla, tak i zázemí pro vás a vaší rodinu.

Menší byt vám zajistí úsporu

Úsporu finančních prostředků vám mimo jiné zajistí i pořízení menšího bytu, ať už se bude jednat o koupi nebo nájemné. Pokud jste doposud byli zvyklí na byt o velikosti 3+1, je potřeba snížit ze svých nároků, jestliže tedy chcete ušetřit finanční prostředky. V úvahu tak následně připadají byty o velikosti 2+1 nebo 2+kk. To už bude záležet na tom, jakou máte představu. Všeobecně lze říct, že byty s velikostí 2+kk jsou o něco levnější než klasické dvoupokojové byty. Opět tak můžete snadno ušetřit i pár tisíc korun. Ty se vám budou hodit pro život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..