Jak používat rychlovarnou konvici ve vedrech

Teploty venku pravidelně překračují třicítky a ani občasný déšť nedokáže vzduch ochladit na dlouho. Uvnitř bytů je stejně horko, i když se snažíme v noci důkladně větrat a vzduch ochladit. A pohodlí nepřidají ani kuchyňské práce. Vaření a pečení zvyšuje teplotu v kuchyni i celém bytě. Dokonce i příprava kávy nebo čaje má nepříznivý vliv na teplotu v bytě. Ale dá se to změnit jednoduchým opatřením.

Rychlovarná elektrická konvice pracuje tak, že velkým výkonem za krátký čas zvýší teplotu studené vody a uvaří ji. Při tom se zahřeje i celé těleso konvice. Horkou vodu vylijete do šálku, ale zbylá ohřátá voda zůstává v konvici, která je také horká. A ochlazováním se předává teplo do místnosti. Tedy zvyšuje teplotu vzduchu v bytě. Je několik možností, jak tomu zabránit a nepřehřívat zbytečně svůj byt.

První věcí, která zabrání zbytečnému přehřívání už i tak horkého bytu, je neohřívat v rychlovarné konvici příliš mnoho vody. Čím méně vody navíc vaříte, tím méně elektrické energie spotřebujete a tím kratší dobu také trvá svaření vody na kávu. A tím méně zbytkového tepla zůstává v konvici.

kanvica

Pokud je teplota vzduchu venku o něco nižší, než v místnosti, můžete po zalití nápoje nechat rychlovarnou konvici vychladit na okně. Ideálně na vnějším parapetu, pokud je to bezpečné a nehrozí její pád z okna. Dokonce i při vyšší teplotě venku než uvnitř se vyplatí horkou konvici na chvíli vyložit za okno. Jaká teplota je venku a jaká uvnitř bytu vám ukáže jednoduchý teploměr se dvěma senzory.

Další možností je jednoduše do horké konvice po zalití nápoje dopustit studenou vodu. Ta z vodovodu má teplotu výrazně nižší, než je teplota vzduchu v místnosti a jejím smícháním se zbytkem horké vody v konvici dojde ke snížení teploty vody i konvice samotné. A určitě si budete za pár hodin vařit další kávu nebo čaj. Protože budete ohřívat vodu s teplotou vyšší, než je teplota vody z vodovodu, ušetříte elektřinu i čas. A mezitím si zbytečně neohřívá vzduch, který dýcháte, zbytkové teplo jste využili na předehřátí vody 😉

Příroda nám občas připraví horké chvilky. Pokud nemáme možnost opustit svůj byt, můžeme drobnou úpravou svých návyků docílit, že se v něm budeme cítit příjemněji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..