Jak natřít balkon a nevyčnívat

Jak natřít balkon a nevyčnívat

Když se podíváte z chodníku na činžovní dům, nezřídka uvidíte pěkně zrekonstruovaný dům, s novou fasádou a obnovené balkóny. No občas se ještě najdou i domy, na kterých zatím rekonstrukce neproběhla a balkónové konstrukce jsou pěkně rezavé. Pokud jste koupili takový byt, jistě byste chtěli ten svůj balkon dát do pořádku. Jak to ale udělat, aby zvenčí zůstal nenápadný, „zapadlý“ mezi ostatní?

Když totiž v rámci údržby balkonu kompletně natřete zábradlí i krycí plechy ze všech stran, tak sice bude váš balkon vypadat jako nový, ale o to více bude při pohledu z chodníku „svítit“ mezi všemi ostatními těmi neudržovanými balkóny. Zkuste se z chodníku podívat na svůj byt a představit si, jak to bude vypadat. Jak bude přitahovat pohledy všech slušných i neslušných lidí, jak vás budou pomlouvat a co si budou při pohledu na něj myslet všichni zloději…

Takže jak to udělat, aby to bylo jako v té pohádce, aby byla i oblečená i oblečená nebyla, aby přišla ne na voze ale ne ani pěšky? Aby z vnitra byl balkon jako nový a zvenčí zůstal stále starý a nenápadný? Aby to bylo tak na půl?

Stál jsem před časem před podobnou úlohou. Balkon měl ocelovou konstrukci a přední a boční krycí plechy. Plechy šedé, oprýskané, zpod nich vyrážela jakási barva, ocelový rám hnědý, hnusně hnědý, jak byla barva sluncem a větrem ošlehaná. A oprava paneláku jako celku v nedohlednu.

Krycí plechy jsem natřel barvou zevnitř podle svého výběru kompletně, zvenčí jsem je nechal v „maskovací“ původní barvě. Kovové rámy balkonu jsem natřel černou barvou zevnitř a shora. Ale jen po hranu, kde se rám začíná ohýbat směrem ven. Tak jsem docílil stavu, že kdo se díval z pokoje na balkon, nebo byl na balkoně, viděl pěkně obnovený balkon, kdo se díval zvenčí, viděl obyčejný tuctový balkón, jakých byly desítky ostatních. Pouze osoba, která se opírala o zábradlí, si mohla všimnout, že nová černá barva na jeho hraně končí a dolů pokračuje stará hnusná hnědá.

V paneláku si často sousedy nevybíráte a prosadit občas některé změny bývá nadlidský výkon. Jsou však možnosti, jak si vylepšit svůj byt v paneláku i bez souhlasu ostatních majitelů a nebýt závislý na jejich vůli/neochotě/neschopnosti chápat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář ke Jak natřít balkon a nevyčnívat

  • Mark  napsal:

    Slušné riešenie, vždy to treba ladiť podľa farieb paneláku. Hlavne nepoužívať krikľave farby, treba sa snažiť efektívne zapadnúť.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..