Jak chránit svou domácnost? Přece pomocí SMART vychytávek

Technologický pokrok se neustále ubírá směrem dopředu, a tak by byla škoda toho nevyužít. Produkty chytré domácnost i najdete v repertoáru mnoha vyhlášených výrobců. Tyto vychytávky nám každodenně usnadňují život. Víte ale, že se díky nim můžete cítit bezpečněji?
 

Kamery, díky kterým můžete monitorovat dům 24/7

Mít přehled o své domácnosti ve chvílích, kdy jste mimo domov, může být k nezaplacení. Ačkoliv se to někomu může zdát zbytečné, většina interiérových kamer klade důraz na design. Je to z toho důvodu, aby skvěle zapadla do interiéru a případný nezvaný host ji nezaregistroval.

U těchto kamer se vyplatí kromě kvality natáčeného videa zaměřit i na to, jakou výseč kamera dokáže zabrat. Na trhu najdete i kamery, které jsou schopny nahrávat v 360 °. Zjistěte také, zda lze připojit přes Wi-Fi a jak bude odesílat informace nebo dokonce i celé video na váš telefon. Pro ochranu domácnosti je nejvhodnější vybírat kamery, které umožňují kontrolu v reálném čase. Chcete-li využívat kameru i za tmy a zhoršené viditelnosti, doporučujeme se zaměřit na modely, které disponují infračervenými LED diodami.

Lepší modely kamer pak nabízí i rozpoznávání obličejů. Budete mít tedy dokonalý přehled o tom, kdo a kdy váš domov navštívil. Teenagerovským večerním útěkům na party je tedy nadobro konec.

Zabezpečení oken a dveří

Zloději si pro přístup do domu či bytu často volí právě okna a dveře. Nezáleží ani tak na tom, zda jste zapomněli zavřít okno nebo nedovřeli dveře, kriminálníci si svou cestu vždy najdou. Vyplatí se proto investovat do bezpečnostních prvků. V dnešní době již existují snímače pro detekci otevřených oken a dveří, které vás upozorní již při samotném pokusu o vniknutí. K takovým snímačům bývá často ke stažení i aplikace, díky které můžete pohyby dveří a oken sledovat. Zaznamenáte-li podezřelý pohyb dveří nebo oken, můžete situaci ihned prověřit a okrást zloděje o čas k loupení. V kombinaci s interiérovými kamery jde o skvělý zabezpečovací systém.

Inteligentní detektory kouře

Smart detektory kouře by měly být součástí každé domácnosti. Díky propojení s aplikací v telefonu tak zjistíte informace o jeho stavu (baterii, funkčnosti čidla apod.). K nezaplacení by v případě, že vypukne požár, aniž by někdo byl doma, byly notifikace, které vás upozorní na jakýkoliv problém, a navíc dokáže i určit, v jaké místnosti problém nastal.

Bezpečnost domácnosti se nevyplatí podcenit

Toto je jen ilustrativní výčet chytrých vychytávek, které ochrání váš dům. Základem je vždy možnost získávat notifikace v telefonu, abyste v případě nějaké nehody mohli okamžitě zamířit domů. Vaše pozornost by se rozhodně měla ubírat i na samotnou kvalitu produktů. Pokud dáte za každou cenu přednost ceně a podceníte kvalitu, může se snadno stát, že bezpečnostní prvky nebudou fungovat, jak mají a výsledek může být nakonec spíš kontraproduktivní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..