Infrasauna se vejde i do panelákového bytu

Sen o vlastní infrasauně si můžete splnit i v případě, že nebydlíte v rozlehlém domě se dvěma koupelnami a třemi ložnicemi. Infrasauna pro jednu osobu se totiž bez potíží vejde i do toho nejmenšího bytu v paneláku – zabere jen o pár centimetrů více místa než standardní sprchový kout.

Zbaví vás stresu a posílí imunitu

Infrasauna funguje úplně jinak než klasická finská sauna. A v tom spočívá její ohromná výhoda. Jako zdroj tepla v infrasauně totiž slouží infrazářiče. Ty produkují infrazáření, které působí na vaše tělo a prohřívají ho. Neprodukuje se téměř žádné odpadní teplo, neohřívá se vzduch v kabině.

Pokud chcete, aby měla vaše infrasauna do bytu léčivé vlastnosti a nebyla to jen obyčejná prohřívárna, volte jen takové infrazářiče, které dokáží produkovat kompletní infračervené spektrum. To je záření, které obsahuje všechny 3 složky: IR–A, IR–B a IR-C. Jen takové je nejpodobnější opravdickému sluníčku a má i podobné vlastnosti.

Ty nejlepší infrazářiče, mezi něž patří například ty s označením Vitae, navíc dosahují 100 % výkonu méně než 1 vteřinu po zapnutí. Nemusíte tak na nic čekat. Stačí zapnout tlačítko a můžete se hned saunovat.

Infrapaprsky mají skvělé regenerační schopnosti. Pomáhají léčit ztuhlé a bolavé klouby i svaly, zbaví vás únavy nebo kožních obtíží. Navíc infračervené paprsky stimulují v těle produkci endorfinů a ty určitě znáte pod názvem hormony štěstí.

Stavební úpravy nejsou potřeba

Infrasauna pro jednoho má většinou půdorys 100 x 100 cm a výšku 210 cm. V každé infrakabině se při saunování sedí. To je ideální poloha a infrazářiče jsou v kabině rozmístěné tak, aby optimálně působily na celé tělo.

Takto malá infrasauna se vejde do nepoužívaného výklenku nebo ji můžete dát do ložnice, na chodbu nebo do obývacího pokoje.

Nemusíte složitě řešit ani podlahu: infrasauna může stát na koberci i plovoucí podlaze. Nepotřebuje ani odvětrání, protože při provozu neprodukuje žádnou vlhkost.

Jediné co musíte pro novou infrasaunu zajistit, je klasická zásuvka. A tu má doma úplně každý.

Pokud vám nevyhovují standardní typové rozměry infrakabiny, lze vyrobit infrasaunu na míru. Takovou pak můžete umístit pod schody, do rohu nebo pod šikmou střechu, zkrátka všude tam, kam se typová infrasauna nevejde.

Infrasaunu byste neměli vybírat jen podle obrázků na internetu. Nejlepší je osobní zkušenost. Jen tak poznáte, jak kvalitně je infrasauna vyrobena a jaké má vlastnosti. Nezávazné vyzkoušení několika druhů infrakabin je možné například ve specializovaném saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..