Hledáte nové bydlení v Praze? 3+1 věci, které nesmíte podcenit

Praha je velká a nabídka bydlení rozmanitá. A je logické, že některé lokality jsou pro život mnohem lepší než ostatní. Ale na co se zaměřit, až budete vybírat nový byt, až vám stávající přestane vyhovovat? Pokud vám jde o bydlení „na celý život“, nenechte se oslepit lákavou cenovkou. Mohou se za ní skrývat nedostatky, kterých se rekonstrukcí nezbavíte. Připravili jsme pro vás seznam základních pilířů výběru. Budete-li se ho držet, neprohloupíte.

1) Občanská vybavenost

Praha je velká. Že jste o tom již někde četli? Opakování je matka moudrosti. Každopádně se zaměřte na přítomnost služeb, které pravidelně využíváte a potřebujete je mít v bezprostřední blízkosti svého bydliště. Máte děti? Pak se vám bude hodit přítomnost mateřské, základní či střední školy. A jistě neodmítnete ani obchodním centrem, bankou, poštou, restaurací, fitkem… Za tečky si doplňte to, bez čeho se neobejdete a nehodláte za tím dojíždět.

2) Dopravní dostupnost

Praha je velká. Kam tím míříme tentokrát? Prověřte, zda se v docházkové vzdálenosti od vašeho budoucího bydliště nachází zastávka metra nebo alespoň tramvaje. Budete-li dojíždět do práce, cesta by vám neměla zabrat dvě hodiny.

 

3) Zeleň a volnočasové aktivity

Trávíte-li většinu času doma, můžete tento bod přeskočit. V opačném případě by vám nemělo být jedno, zda si budete mít kde zaběhat či zajít na kafe s přáteli. Mít kam chodit je zkrátka důležité. Co z pěkného bytečku, když si v něm budete připadat jako ve zlaté kleci?

Zvažte pronájem a lokalitu otestujte

Než podepíšete kupní smlouvu, raději si bydlení v dané čtvrti vyzkoušejte. Najděte si příhodný pronájem bytu Praha a zjistěte, zda je adresa skutečně tak kvalitní, jak na vás zprvu působila. Třeba budete mít štěstí a podaří se vám na kratším pronájmu domluvit s prodejcem bytu.

V případě zájmu o menší bydlení vás bude zajímat prodej bytů Praha 10 v Rezidenci Topolová. Právě zde se totiž nabízí také možnost pronájmu. Seznam dostupných bytů najdete na rezidencetopolova.cz.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..