Feng shui usnadňuje dětem a rodičům život

Vnést do své domácnosti feng shui je jistě lákadlem pro mnoho obyvatel České republiky. Jak jistě sami dobře víte, tipů není v téhle oblasti nikdy dost, a tak je potřeba se zaměřit na všechny, o kterých se dozvíme. V tomhle článku se ovšem podíváme konkrétně na dětský pokoj. Právě ten by měl být vybaven podle feng shui jako první, a to z mnoha důvodu. Jedním z nich je pozitivní myšlení děti a podpora k učení ve školství. Samozřejmě i další místnosti jsou velice důležité, jako například ložnice.

Feng shui usnadňuje dětem a rodičům život

Nevěřili byste, co všechno může ovlivnit správně umístěny nábytek a výběr barev v dětském pokoji. Pokud si myslíte, že na tom nezáleží, pak se hluboce mýlíte. Přejděme tedy k vybavování dětského pokoje a výběru barev. Právě u výběru barev byste měli začít. Lépe se vám totiž bude pracovat v prázdné místnosti, a to se týká i malování. Feng shui nabízí několik možností, po kterých sáhnout. Mezi nejideálnější barvy patří například světle modrá, světle zelená, krémové barvy nebo žlutá či oranžová. Záležet bude na tom, jakou barvu si vybere vaše dítě.

Do zařizování dětského pokojíčku byste ho měli bezesporu zapojit, protože většinu času tam bude trávit právě vaše dítě, popřípadě děti. Jestliže jim vše zařídíte sami, vaše vztahy budou mít určité mezery. Snažte se je do zařizování zapojit a náhle uvidíte, jak se vaše vztahy stmelují. Budou mít totiž pocit, že se zajímáte o jejich názor. Když k tomu přidáte metodu feng shui, o to více celý proces podtrhnete. Co se týče umísťování nábytku, jako nejlepší varianta připadá v úvahu východní nebo jihovýchodní strana. Jedná se o strany, které podporují celkové dětství, včetně pozitivního myšlení.

Zapojte do dětského pokojíčku přírodu

Nemějte strach zapojit do dětského pokojíčku přírodu v podobě přírodních materiálu. Feng shui rčení si právě na přírodní materiály potrpí. Jakékoliv umělé a nepřirozené materiály budou u dětí probouzet negativní myšlení. Jestliže to není přímo nutné, odstraňte nebo vůbec nepořizujte dětem do dětského pokojíčku elektroniku. Ta by se měla nacházet pouze v místnosti, která je určená pro všechny. Když už elektronika bude v místnosti nacházet, tak na opačné straně, aby na ni dítě při usínání nevidělo. Jedině tak se dokáže mozek dítěte tzv. vypnout a plně odpočívat.

Východní a jihovýchodní strana, jak jsme již naznačili podporuje pozitivní myšlení, chuť učit se novým věcem a soustředěnost. Pokud tedy chcete u děti podpořit výše uvedené faktory, je dobré umístit nábytek na jihovýchodní stranu. To se může týkat například jen psacího stolu, kde se dítě bude lépe soustředit. Hračky a dětský koutek poté můžete umístit zase na západní stranu, která podporuje hravost, nezávislost, samostatnost a taktéž dětství. Pochopitelně bude záležet na vás, čemu v konečném důsledku dáte přednost.

Příroda je podstatná!

Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, nemějte strach sáhnout po přírodě. Co se týče dekorací v dětském pokoji, s nimi to příliš nepřehánějte. Raději sáhněte po jedné, maximálně dvou přírodních dekorací než po několika, které budou vyráběné z nepřírodních materiálů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..