Dovolená vlastním autem, stres nebo požitek?

Blíží se léto, toužíme po odpočinku v nejrůznějších podobách dovolených, výletů a akcí, vyhledáváme internetové odkazy, navštěvujeme cestovní kanceláře a následně listujeme v nabízených katalozích, kde lze najít dovolenou na míru.

Někteří tomu věnují dostatečnou pozornost již v zimních měsících a výběr dovolené pečlivě zváží a naplánují na nejvhodnější příležitost, objednají si ji už v předstihu i se všemi benefity, které k nabídce náleží, včetně způsobu dopravy, které se odvíjejí hlavně od finanční situace. Využití autobusových linek nebo letecké dopravy nemusí vždy vyhovovat každému a proto se stále častěji objevují nabídky dovolených s využitím vlastních dopravních prostředků za příslušnou slevu již přímo v katalozích nebo si najdete privátní ubytování přes internet. Odkazů najdete dostatek. Pokud uvažujeme o dovolené u moře, konkrétně pokud jsme nasměrováni na chorvatské či italské pláže, může být doprava vlastním autem vhodnou alternativou.

Doprava na dovolenou vlastním autem

Představa dopravy vlastním autem jistě zaujme nejen jednotlivce, které baví dobrodružství, ale i rodiny s malými dětmi, které potřebují určitý komfort spojený s takovým množstvím přestávek, kolik děti vyžadují, zejména pokud se rozhodnete cestovat přes den, tedy v době, kdy jsou vaše děti nejvíce aktivní a potřebují i určitý rozptyl, než pouze několika hodinové spojení s autosedačkou. Proto i cesta autobusem malé cestovatele velmi nepotěší, zejména pokud se přestávky uskutečňují ve vymezeném čase a nárazově pro všechny účastníky zájezdu.

zajezd

Náklady a údržba vozidla

Ať se nám už verze vlastním autem zdá jakkoli pohodlná a výhodná, netřeba zapomenout na náklady, které s ní souvisejí. A to jsou pohonné hmoty, dálniční známky a poplatky, které představují zhruba třetinu celkových výdajů celé dovolené, pravda za předpokladu, že jste si zajistili výhodné letovisko, což představuje ubytování čtyřčlenné rodiny do 50 Eur/noc, přibližně na 10 nocí, ale samozřejmě bez stravy. Nezapomínejme také na plnou nádrž, kterou je třeba mít jak před odjezdem na dovolenou, tak i před odjezdem domů, což znamená že druhé tankování nebude na území naší země, což se může odrazit na ceně. Záleží na tom, kam se vydáte a kolik km jste ochotni k cíli procestovat. V neposlední řadě je třeba dbát o technický stav vašeho vozidla, pro všechny případy doporučuji dát ho prohlédnout automechanikovi a případné poruchy, které bývají často skryté, odstranit. Není nic horšího než zůstat na dálnici s vadným motorem a sluncem vysoko nad hlavou… Počítejte i s případným defektem, proto si raději pečlivě zkontrolujte rezervu, případně dojezdové kolo, pokud vám kufr zaplňuje plynová nádrž.

Proč mít zajištěné ubytování?

Určitě jste od známých slyšeli, jaké je jednoduché najít si ubytování přímo na místě, kde jste se rozhodli utábořit, že nabídky na volné pokoje se vám sypou přímo do klína, a při každé brance obytného domu stojí majitel a čeká na své hosty s velkou tabulí „frei zimmer“! Omyl přátelé! Pokud i takový nápis uvidíte a bude jich nemálo, počítejte s tím, že pokoje budou obsazeny (zvláště pokud letovisko navštívíte uprostřed sezóny) a tak vás milý pán pošle o dům dál, kde sice pokoj volný je, ale jen pro 3 osoby a na 4 noci, a jeho majitel vás pošle o ulici dál ke svému bratrovi, který možná pokoje má, ale vy přijdete tam a zjistíte, že cena se vám zdá příliš vysoká a tak jdete zase dál. Možná se takovýmto způsobem přemístíte o vesnici dál, kde vás čeká podobný scénář! Samozřejmě pro dvojici či skupinku mladých, bezdětných párů, je i vidina spánku pod širým nebem atraktivní, se skvělou příležitostí jak se zviditelnit na sociální síti, navíc pokud vám společnost dělají racci a nabídnou si chipsy přímo z balení.

deti a plaz

Tento způsob zabezpečení ubytování není nic pro rodinky s dětmi. Třeba brát ohled na děti, jaký dojem na nich zanechá vytoužený výlet, když je necháte čekat v rozpáleném autě. Zatímco vy sháníte ubytování, oni se dožadují písečné pláže pod palmami, o které jste jim doma těsně před odchodem tolik vyprávěli. Věřte, že po náročné cestě bude vysvětlování argumentů pro vaše děti jednak zbytečné a zároveň vaší noční můrou.

Určitě je jednodušší přijít přímo do cíle a odpočinout si po procestované noci. Děti nové prostředí i tak nejdříve potřebují prozkoumat a tak vám 2 hodinky odpočinku jistě odpustí, zvláště pokud objeví funkční televizi s dětským kanálem, nebo se nacházíte na místě s internetovým připojením. Mnohé nabídky již najdete s touto alternativou a tak se vašim blízkým doma uleví, když se jim přes skype ukážete přímo z místa cíle vaší cesty, a přesvědčí se že jste v pořádku a zároveň se pokochají krásou letoviska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..