Kategorie Auto

Na letní přezujte včas

My motoristé máme v hlavě uchovaných několik termínů. Datum platby povinného ručení, termín STK a také období přezouvání pneumatik. Zatímco ty první jsou pevně dány kalendářem, u sezónní výměny obutí bychom měli více dbát na skutečné počasí, které venku panuje, než na políčko kalendáře. Abychom pneumatiky na autě vyměnili včas.

číst dále

Havarijní pojištění

Už máte letošní dovolenou naplánovanou? A patříte k těm, kteří poletí k moři nebo k těm, kteří si i cestu na dovolenou užijí a pojedou svým autem? Oba způsoby mají své výhody i nevýhody. Při letecké přepravě poznáme jen místo pobytu, při dopravě autem poznáme mnohem větší kus země i lidi v ní. Avšak ne všechny zážitky mohou být jen pozitivní.

číst dále

Garáž nebo přístřešek: Co je pro mne výhodnější?

Majitelé automobilu jsou na své plechové miláčky pyšní. Ovšem nejde jenom o to si automobil pořídit. Ještě než si automobil koupíte, měli byste si ale položit otázku, kde s ním budete parkovat. Odpověď by měla znít: Tam, kde si budete jisti, že bude o váš majetek dobře postaráno. Tedy na místě, kde ho budete mít pod kontrolou a nebude hrozit jeho poškození. Jako ideální řešení se nabízí garáž nebo přístřešek. Měli by se po něm poohlédnout i majitelé panelákových bytů – třeba v okolí svého bydliště.

číst dále

Na dovolenou autem s jistotou

Zvažujete, zda na dovolenou jet vlakem, letadlem nebo zvolíte nezávislost a vyberete se svým autem? Způsob dopravy určuje v první řadě cílová destinace, ale také to, jak se chystáte dovolenou strávit a jak se díváte na samotnou cestu. Pro někoho je to trpěná povinnost vykoupena vytouženým odpočinkem. Pokud i přesun berete sportovně, rádi se zastavíte na zajímavých místech a chcete poznávat okolí dovolenkové destinace, je cesta autem tím pravým řešením. Na co byste při tom ale neměli zapomínat?

číst dále

Zamrzl vám ostřikovač na autě?

Zima je pro motoristy nepříjemné období. Nejen, že se jezdí ve zhoršených podmínkách, ale občas přijde v noci mráz silnější, než jsme předpokládali a teploty klesnou pod úroveň odolnosti namíchané nemrznoucí směsi do ostřikovačů. Zamrzne nám kapalina v nádržce i v tryskách ostřikovače, hrozí poškození čerpadla. A navíc, s nefungujícím ostřikovačem nelze bezpečně jezdit, přes čelní okno bychom nic neviděli, když nám ho zahodí auto na silnici před námi nečistotami z vozovky. Co v takové chvíli dělat?

číst dále

I své auto připravte na zimu

Zima je tady, i když mrzne jen občas a jen v noci. Všichni řešíme topení v domácnosti, teplé oblečení a případné následky na nás, pokud jsme něco zanedbali. Mnoho lidí kašle a kýchá. Ale neměli byste kašlat na vaše auto, zaparkované před činžovním domem. Zejména pokud nejezdíte na něm každý den. Protože připravit auto na zimu neznamená jen přezout na zimní pneumatiky, abyste nedostali pokutu.

číst dále

Nezapomeňte na pojištění motorky

Konec roku bývá ve znamení i změny pojišťovny motorových vozidel. Hlavní turistická sezóna je za námi, přezouvání na zimní pneumatiky také, chystáme se na studenější část roku. A vybíráme, zda zůstaneme v nynější pojišťovně nebo ji změníme za jinou. Když zvažujete nabídky pojistek na auto, nezapomeňte ani na vaši motorku.

číst dále

Zimní pneumatiky pro vaši bezpečnost

Ani konec léta nemusí znamenat konec vašich rodinných výletů. Návštěvy muzeí, zámků nebo hradů mohou pokračovat dál. Jen nesmíte zapomínat, že kromě teplých kabátů pro sebe si musíte pořídit také zimní pneumatiky pro vaše auto. Nejen proto, že pneumatiky s označením M + S nebo sněhové vločky předepisuje zákon, ale také proto, že tyto pneumatiky významně zvyšují vaši bezpečnost.

číst dále

Jízda s GPS navigací je bezpečná

Autoatlas v knižní vazbě byl neklamným poznávacím znamením každého zkušeného řidiče v minulosti. Mnozí řidiči ho měli v kastlíku před spolujezdcem, někteří „provokativně“ na platu pod zadním sklem. Před každou delší cestou do neznámých končin tehdejší republiky důkladně nastudovali směrování tras a někdy i průjezdy velkým městem. A v případě zabloudění zastavili u chodníku, ještě jednou se podívali do mapy nebo se zeptali kolemjdoucích obyvatel. Umíte si představit takovéto cestování dnes?

Ačkoliv se ...

číst dále

Bezpečná vrata pro vaši garáž

Nedostatek parkovacích míst pro osobní auta ve městech se stále častěji řeší výstavbou garáží. Ty však jsou dále od bytových domů, než bývají parkoviště a své auto tak nemáte na očích. Proto je důležité, aby auto v garáží bylo chráněno nejen před nepřízní počasí, ale taky před nenechavci. Kvalitní sekční vrata zajistí bezpečnost vašemu plechovému miláčkovi a vám pohodlný přístup do garáže.

číst dále