Do zahrady dobře obutý

Správná obuv je pro lidi důležitá z několika pohledů. Měla by korespondovat s oblečením, které máme na sobě a také se situací, v níž se nacházíme. Tedy při výběru bot musíme brát ohled na situaci, pro kterou si obuv vybíráme. A také je důležité, aby nám v botách nebyla zima. Abychom nohy udrželi v teple a suchu a tím si zajistili zdraví. Nevhodná obuv může způsobit nachlazení. Takže máme boty do práce, pro volný čas, máme obuv na sport. Jaké boty jsou nejlepší do zahrady?

Každý ze zahrádkářů vám odpoví podle svých zkušeností. Mnozí budou přísahat na klasické holínky, ve kterých nevadí, že šlapete ve hlíně nebo hnoji a nevadí jim ani voda. Pravda, pokud vám nevadí zima na nohy na jaře nebo pozdě na podzim. A chodit v holínkách v zimě je hotové utrpení, nepomáhají ani dvoje ponožky. Navíc se v holínkách noha zahrádkáře solidně potí a z této vlhkosti právě bývá na nohy zima. V holínkách vydržíte dvě či tři hodiny, ale rozhodně ne celý den. Ačkoliv dny v zimě bývají kratší.

gumáky

Další oblíbenou volbou zahrádkářů jsou kožené boty nad kotníky. Bývají hrubé a odolné, s členitou podrážkou, se kterou se boty nekloužou ani na hlíně ani mokré trávě. A vydrží odolávat rose z trávy nebo dešti také nějaký čas. Dlouho ale pak trvá jejich vysušení, abychom si je mohli znovu obout. Pokud ale venku vysloveně neprší, v kožených botách bude naše noha zahrádkáře v bezpečí.

Neměli bychom zapomínat ani na nové materiály. Takzvaný goretex je materiál na obuv i oděv, který zevnitř propustí vlhkost ve formě páry z potu, ale nedovolí vodě vniknout zvenčí dovnitř. Z takového materiálu se vyrábějí i sportovní trekingové boty nad kotníky. Materiál dovolí botě dýchat, noha se v ní nezpotí, ale rosa z trávy nebo kapky vody v dešti do boty neproniknou. Nohy jsou tak stále v teple a suchu. Vzhledem k určení mají trekingové boty členitou podrážku, která se ani v zahradě neklouže. V kombinaci s funkčními ponožkami nebo podkolenkami pro lyžaře si tak zajistíte na dlouhé hodiny komfort pro své nohy.

Udržet nohy v suchu a teple je základem našeho zdraví. Když vám v zahradě nebude chladno, bude vás práce v ní bavit. Správná obuv pro zahrádkáře je důležitá zejména v chladném jarním a sychravém podzimním počasí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..