Co uvařit na oslavu narozenin?

Oslava narozenin je v současné době jednou z mála příležitostí, kdy se sejde celá rodina. Důležité samozřejmě je, aby si oslavu nejvíce užil samotný oslavenec, ale po celý průběh této akce by mělo být připraveno příjemné prostředí pro všechny zúčastněné. A pokud plánujete oslavu, která bude probíhat přes oběd, měli byste připravit lahodné menu. Máme pro vás tip, jak menu nakombinovat.

Základem by měla být polévka

Slavnostní obědové menu by se rozhodně nemělo obejít bez polévky. Polévku doporučujeme volit tradiční, aby si na ní pochutnali lidé všech věkových kategorií. Ideální variantou je silný hovězí vývar s kořenovou zeleninou. Ve vývaru by neměla chybět ani zavařenina. A jestliže se rozhodnete pro klasický vývar, neměla by chybět ani klasická zavařenina, tedy játrové knedlíčky. Jestliže chcete dát do polévky nudle, dejte si práci a připravte domácí. Hosté to jistě ocení.

Zapékané vepřové na smetaně s bramborami

Hlavní chod záleží vždy na počtu osob. Pokud se ale na oslavě sejde 10 a více hostů, doporučujeme připravit hotové jídlo, nikoliv minutku, která by zabrala mnoho času. Jako ideální hlavní chod pro rodinné oslavy představujeme zapékané plátky vepřové kotlety na smetaně s bramborami. Brambory není třeba ani loupat, stačí jen nakrájet na kolečka, dát je dospod misky, zasypat cibulí nakrájenou na půlkolečka, navrch dát maso, zalít smetanou na vaření, přiklopit a dát péct na 1,5 hodiny na 175 °C. Nezáleží na tom, zda máte elektrický nebo kombinovaný sporák. Pak vše odklopte, posypte maso kvalitním sýrem a nechte 10 minut rozpustit. Vše se uvaří v jediném pekáči.

hovezi s bramborama

A dezert třeba domácí žemlovka

Jestliže chcete hosty překvapit, nekupujte zákusky v cukrárně, ale připravte domácí dezert. Nemusíte připravovat nic extrémně složitého, ale zaměřte se na jednoduché recepty. Třeba na klasickou žemlovku. Nezapomeňte ale, že nejlepší žemlovka by měla mít hodně jablek a vonět skořicí. Každou porci pak doplňte domácí šlehačkou, kterou můžete jemně přelít kvalitní rozpuštěnou čokoládou.Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..