Co je kvásek

Slyšeli jste již od známých, že si chleba pečou doma? Nechce se vám chodit každé ráno do samoobsluhy pro chléb? Také si upečte chléb doma. A navzdory reklamě i známým, nepotřebujete na to kupovat pekárnu. Když už se rozhodnete doma péct svůj chléb, rovnou si pečte ten nejzdravější, který lze doma upéct. Upečte sobě i rodině kváskový chléb.

Mnoho lidí zaměňuje pojmy „kvásek“ a „kvasnice“ a považuje je za jedno a totéž. Kvasnice jsou kvasinky, které se dávají do mouky spolu s teplým mlékem a cukrem, cukr přeměňují na CO2, které nafukuje těsto, bublinkavé těsto se dobře propeče.

Kvásek se dělá z žitné mouky a vody, při styku s moukou štěpí lepek, rostlinnou nestravitelnou bílkovinu, na stravitelné kratší řetězce a vedlejším produktem jsou bublinky, které provzdušňují těsto a toto se lépe propeče.

dva chleby

Na pohled to vypadá stejně, ale žitný kvásek zpracovává mouku na stravitelnou látku pro člověka. Máte pocit, že mouka je nestravitelná, vždyť ji léta jíme? A co celiakie, Crohnova choroba, intolerance lepku a problémy s trávením? Možná jsme to jako lidstvo s tím šlechtěním pšenice přehnali, možná jíme moučných jídel příliš a možná je to i v kombinaci pšenice a jiných průmyslových jídel.

Všichni co přešli z bílého pšeničného nafoukaného chleba ke kváskovému chlebu si chválí snížení hmotnosti, zvýšení vitality a zejména jim vyhovuje trvanlivost domácího chleba. Přesto, že neobsahuje žádnou chemii, jen vodu, mouku sůl a koření, tak vydrží nezplesnivět a neztvrdnout více, než deset dní. Upéct ho lze doma v troubě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Jeden komentář ke Co je kvásek

  • […] na chléb také štěpí lepek v mouce a proto je chléb snadněji stravitelný. Přestože je kvásek ze žitné mouky, samotné těsto může obsahovat i pšeničnou mouku, výsledný chléb nemusí být čistě […]

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..