Bydlení v bytě ve Spojených státech amerických

Plánujete-li cestu do Spojených států amerických, pak se rozhodně neobejdete bez vlastního bydlení. Pokud už nyní víte, že tam budete chtít nějakou dobu žít, je potřeba vědět, jak si v Americe najít bydlení. Hodně bude záležet na tom, v jakém státě a následně městě zakotvíte. Spojené státy americké jsou velkým kontinentem, který nabízí rozdílné bydlení, a to jak velikostně, tak cenově. Už teď můžete počítat s tím, že se s největší pravděpodobností zakotvíte v bytě.

Využít hotel na několik měsíců? Nesmysl!

Nechcete mít žádné starosti se zařizováním bytu? Máte problémy s jazykem a dohlížet tak na zahraniční byt je pro vás nadlidský úkol? Věřte nám, že se budete muset alespoň základní slova naučit. Konec konců jazyk musíte ovládat i ve chvíli, kdy se chcete nechat ubytovat v hotelu. Rozdíl je v tom, že hotel by vás na několik měsíců stal nemalé finanční prostředky. Jinými slovy se bez pronájmu bytu neobejdete. Druhým problémem je hledání volných bytů?

V internetovém světě se toho ani v nejmenším nemusíte bát. Myslíte si, že se podíváte na stránky realitních kanceláří? Následně je obvoláte a máte volný byt? Ano, tato možnost zde je, ale musíte počítat s vyšší pořizovací cenou nájemního bydlení. Kromě samotného pronajmu totiž zaplatíte i provizi pro realitní kancelář. Netvrdíme však, že tato možnost neexistuje. Jen je nutné mimo jiné počítat i s podpisem smlouvy, která, jak jistě víte bude v anglickém jazyce.

Jaké možnosti tedy trh nabízí?

První možností je Airbnb. Portál, který funguje po celém světě naleznete i ve Spojených státech amerických. Jde o portál, jež spojuje majitelé nemovitostí a zájemce o krátkodobé pronájmy. Jednoduše řečeno si kliknete na internetový portál Airbnb, zadáte město, ve kterém chcete bydlet a poté se vám objeví nabídka volných bytů. Díky filtrům si můžete vše nastavit, od vámi požadované ceny, přes velikost bytu až po konkrétní lokalitu. Bude tak záviset na vás, co od bydlení v Americe očekáváte.

Airbnb patří mezi nejvyužívanější portály vůbec. Jeho funkčnost pochopíte během velmi krátké doby. Doporučujeme vám zaměřit se na takové byty, u kterých je alespoň pár hodnocení. Máte tak jistotu, že majitel jedná férově. Kromě toho jsou tyto byty velice žádané a udržované. Hodnocení vám nabídne nejenom pohled na samotný byt a majitele, ale i to, zda je čistý a udržovaný, jak jsme již naznačovali. Majitelé po ukončení pronájmu udělí hodnocení i vám. Stáváte se tak důvěryhodnější pro další pobyty v zahraničí.

Druhá možnost bydlení se nabízí v Craiglist.com

Druhou variantou je Craiglist.com. Portál fungující na podobné bázi, jako Airbnb. Rovněž se jedná o takovou burzu volných bytů. Craiglist.com je využívaný především ve Spojených státech amerických, a tak zde naleznete spousty nabídek volných bytů, a to v několika státech a městech. Rozhodně si tak vyberete i vy. Ceny se liší dle města. Musíte počítat s tím, že rozdíly mohou být mnohdy i vysoké. Bude tak rozdílné shánět bydlení v New Yorku nebo ve městě, které má jen několik tisíc obyvatel.

Cena bude odvíjet i konkrétní lokalitu. Opět uvedeme příklad na New Yorku. Budete-li chtít bydlet u Central Parku, cena bude daleko vyšší než v místech, které nejsou tak známé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..