Bezstresové Vánoce

Vánoce jsou svátky míru a klidu. Jsou svátky rodiny a štěstí. To se dozvíte z reklamních poutačů. Ve skutečnosti jsou Vánoce svátky shonu a konzumu. Nervy ze shánění dárků, starosti koho čím obdarovat a kde to sehnat a v neposlední řadě či vyjdeme s penězi. A zda stihneme nakoupit všechno exotické ovoce, majonézu, napéct koláče a uklidit celý byt, aby se všechno lesklo. To je skutečnost.

No nemusí to tak být.

Jak budeme svátky prožívat a jak se budeme cítit, záleží jen od nás. My se rozhodujeme, zda se necháme zlákat afektovanou reklamou v televizi nebo v obchodních centrech, zda podlehneme tlaku módních magazínů a budeme nakupovat bez rozmyslu, jen abychom se začlenili do davu.

Nebo se budeme přidržovat zdravého rozumu, užívat si Vánoční čas v klidu a pokoji: Nakupovat jen co skutečně potřebujeme a zda se soustředíme na duchovní rozměr volných dnů, které strávíme s blízkými v rozhovorech a užijeme si společnou přítomnost, na kterou jsme během roku pro pracovní povinnosti neměli čas.

Pokud již nemáte malé děti, začít můžete tím, že se v rámci rodiny dohodnete, že si uděláte bezdárkové Vánoce. Na první pohled se to může zdát jako rouhání. No skutečně potřebujete koupit nové pantofle, šály, lyžařské boty nebo svetr či teplákovou soupravu právě koncem prosince? Nebylo by lepší některé věci koupit již začátkem měsíce a některé „dárky“ budou mnohem užitečnější až koncem zimy, kdy se začne oteplovat? Skutečně dokážete svou lásku k bližnímu pouze co nejdražším dárkem, který obdarovaný možná ani nepotřebuje? Opravdu jsme svátky Vánoc zredukovali jen na kmitání kreditkou?

Když se vrátíte k podstatě a využijete volné dny svátků k setkání s rodinou, dětmi, rodiči, bratranci, švagry, neteřemi nebo snachami, posedíte při chutném jídle, vypnete televizor a zaposloucháte se jeden do druhého, objevíte skutečné kouzlo Vánoc. Získáte klid v duši, který všichni tak zoufale hledáme, ale v chrámech konzumu nenajdeme.

My jsme to už vyzkoušeli. A několik let praktikujeme. Nescháníme dárky pro dárky. Věci si kupujeme tehdy, když je potřebujeme. O to více času máme na odpočinek. V klidu ozdobíme malý stromek, připravíme štědrovečerní salát i rybu, pár druhů zákusků. Zpomalíme své životní tempo. Pro nás jsou Vánoce skutečné svátky klidu. Mohou být i pro vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..