Barvy se neustále mění a tím i vlastnosti aneb rok 2021

Trendy v bydlení se neustále mění. Mezi trendy patří bezesporu i barvy. Jak je vnímáme a co o nás prozradí v roce 2021? Je důležité být pořád v obraze, co se týče barev. Každým rokem se žebříček oblíbených barev mění. S tímto žebříčkem se pochopitelně mění i to, co o vás barvy prozradí. V neposlední řadě je každá barva vhodná pro jinou místnost nebo jiný účel. Víte, jaké barvy zvolit například do pracovny nebo kuchyně? Proč se o barvách v bydlení nedozvědět více informací? Následně budete vědět, jak máte barvy volit a proč. Pojďme se na to společně podívat.

Barvy se rok od roku mění

Bílá barva je už několik desítek let tou vůbec nejzákladnější barvou v bytech i rodinných domech. Pokud zvolíte bílou barvu, rozhodně s ní nic nepokazíte. Jedná se o barvu, která má za úkol opticky zvětšit místnosti. Tmavé barvy naopak místnosti opticky zmenšují. Máte-li menší byt nebo rodinný dům, můžete bílou barvu zvolit do místností, které nejsou velikostně podle vaších představ. Tím je alespoň opticky zvětšíte. Mimo jiné bílá barva dodává pocit čistoty. Jestliže ale chcete udržet moderní dobu, pak bílou barvu skutečně volte jen do místností, jež jsou menších rozměrů.

Mezi další barvy patří žlutá a oranžová. Tyto dvě barvy jsou v úzkém kontaktu. Zapříčiněno je to díky podobným vlastnostem. Svým způsobem jsou tyto dvě barvy téměř totožné. Co si pod těmito barvami představit? Žlutá i oranžová barva zlepšuje náladu i sebevědomí. Kromě toho zlepšuje celkovou atmosféru, ať už v bytě nebo rodinném domě. Je to barva slunce, a tak by vás měla neustále dobíjet. Vy se tak budete cítit méně unavení. Buďte však opatrní, obě barvy by měly být používaný s rozumem. Konec konců i slunce máme jen jedno. Co z toho plyne? Nedávejte tyto barvy do všech místností v bytě nebo rodinném domě.

Zelená barva jen s mírou, a to do pracovny!

Se zelenou barvou to rovněž nepřehánějte. Nejedná se o barvu, která by byla vhodná například do obývacího pokoje nebo kuchyně. Zvlášť tmavé odstíny se hodí více do pracoven. Zelená barva podporuje pracovní činnost. To je také důvod, proč jsou na stolech v kasínech položeny zelené ubrusy. Podporuje to totiž hraní. V pracovně tak budete mít vyšší tempo, budeme-li se dívat na pracovní stránku. Tato doba si žádá home office. Proč si neudělat pracovnu, ve které zvolíte zelenou barvu?

Další barvou je červená. Ta se nejčastějí objevuje mezi barvami roku. Není se čemu divit. Červená barva vyvolává vášeň a atraktivitu. Kromě toho je optimistická a stimulující. Hodí se tak například do kuchyně, koupelny nebo obývacího pokoje. V kombinaci s černou barvou, jež je barva luxusu a elegance si dopřejete krásný prostor, ve kterém budete rádi trávit veškeré množství času. Černá barva se hodí také k bílé. Na druhou stranu v kombinaci s červenou získáváte teprve na té správné originalitě. Proč tuto barevnou kombinaci nevyzkoušet i u vás doma?


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..